Saturday 7 December 2019 / شنبه 16 آذر 1398

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

oscar 2016 winners

اسامی برندگان هشتاد وهشتمین دوره جوایز سینمایی اسکار یکشنبه شب در سالن تئاتر دالبی لس آنجلس اعلام شد. لئوناردو دی کاپریو، بازیگر سرشناس آمریکایی در این دوره برای نخستین بار، جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را برای بازی در فیلم «بازگشته» از آن خود کرد. او تاکنون شش بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود.
الخاندرو اینیاریتو، کارگردان این فیلم نیز امسال برای دومین سال متوالی برنده جایزه بهترین کارگردان شد. او سال گذشته نیز برنده بهترین کارگردانی برای فیلم بردمن شده بود.


«بازگشته» که عنوان آن در فارسی «بازگشته از گور» نیز ترجمه شده، حکایت انتقام جویی مردی است از کسانی که به او خیانت کرده اند.
اما جایزه بهترین فیلم در مراسم اسکار امسال به «اسپات لایت» رسید. این فیلم داستان گروهی از خبرنگاران روزنامۀ بوستون گلوب آمریکا را روایت می کند که طی چندین ماه کار تحقیقاتی و میدانی، پرده از سوءاستفاده جنسی از کودکان توسط کشیشان این شهر برمی دارند.
بری لارسون نیز برای بازی در فیلم «اتاق» برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن شد. این فیلم کانادایی-ایرلندی روایتگر زندگی زنی است که مردی او را ربوده و در آلونکی اسیر می کند. او سپس با کودک خردسالش از آنجا می گریزد.
و بالاخره پر افتخارترین فیلم امسال، «مکس دیوانه؛ جاده خشم» بود که توانست در هشتاد و هشتمین مراسم اسکار شش جایزه را از آن خود کند. این فیلم در ۱۰ رشته نامزد دریافت جایزه شده بود. فیلم مکس دیوانه یا «مد مکس» در این دوره جوایز اسکار را در رشته های میکس صدا، تدوین، آرایش چهره، طراحی مو، طراحی تولید و طراحی لباس به نام خود ثبت کرد

nomonopoly market