Saturday 7 December 2019 / شنبه 16 آذر 1398

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

asghar farhadi golden globe

چند روز پیش از برگزاری هفتاد و چهارمین مراسم گلدن گلوب، همایش فیلم های خارجی زبان امسال، در سینمای مصر در شهر هالیوود در کالیفرنیا ترتیب یافت.

در این برنامه ویژه که هر سال توسط انجمن مطبوعات خارجی هالیوود و سینما تک آمریکا برگزار می شود، کارگردان های فیلم های نامزد جایزه و برخی از بازیگران و عوامل تولید شرکت دارند.

در مراسم امسال اصغر فرهادی کارگردان فیلم « فروشنده» هم حضور داشت و با سایر نامزدهای جایزه گلدن گلوب در این بخش ملاقات کرد. او در قسمت هایی از این برنامه درباره فیلم جدیدش و ویژگی های آن سخن گفت و به پرسشهای خبرنگاران و منتقدین هنری پاسخ داد.

هدف این برنامه معرفی بهتر سینماگران و شناخت بیشتر سینمای جهان است و یکی از برنامه های جانبی محبوب و پرطرفدار گلدن گلوب محسوب می شود.
امسال علاوه بر فیلم فروشنده، چهار فیلم غیر انگلیسی زبان دیگر هم نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب هستند :

«او» ساخته پل ورهوفن از فرانسه
«نرودا» اثری از پابلو لارین از شیلی
«تونی اردمان» به کارگردانی مارن آده از آلمان
و «دیواینز» از هدا بنیامینا که نماینده فرانسه است.

اصغر فرهادی نامی آشنا برای انجمن مطبوعات خارجی هالیوود است و آنها علاقه زیادی به فیلم های او دارند.

این سومین باری است که این کارگردان صاحب سبک ایرانی نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب می شود، او پیشتر برای کارگردانی فیلم های «جدایی» و «گذشته» هم نامزد این جایزه بود.

اصغر فرهادی در سال ۲۰۱۲ برای فیلم جدایی برنده جایزه گلدن گوب شد، فیلمی که نخستین جایزه اسکار را هم نصیب سینمای ایران کرد.

فروشنده آخرین ساخته اصغر فرهادی، اثری است اثری ملودرام و خانوادگی که در آن شهاب حسینی و ترانه علیدوستی بازی می کنند. این فیلم حضور موفقی در جشنواره سینمایی کن داشت و برنده جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد شد.
هر چند که به عقیده بسیاری از منتقدین سینمایی «فروشنده» از شانس کمتری برای تصاحب گلدن گلوب برخوردار است، ولی نامزدی دوباره اصغر فرهادی برای دریافت این جایزه معتبر بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشت و خبر خوشی برای سینمای ایران محسوب می شود​.

nomonopoly market