Tuesday 26 January 2021 / سه شنبه 7 بهمن 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Richard Anderson

ریچارد اندرسون که در دو فیلم «مرد شش میلیون دلاری» و «زن بیونیک» از مجموعه های تلویزیونی علمی–تخیلی آمریکایی را بازی کرد، پس از پنجاه سال بازی در سینما و تلویزیون در ۹۱ سالگی درگذشت.
خانواده او می گویند به مرگ طبیعی...

در گذشت و قرار است یک مراسم خصوصی خاکسپاری برای او برگزار شود.
اندرسون که قدی بلند (۱۹۰ سانتی متر) داشت اغلب در فیلم ها نقش مردان مقتدر یا سیاستمداران، مقامات دولتی و ماًموران پلیس یا نقش کابوها و جنایتکاران را بر عهده می گرفت.
اندرسون در نقش اسکار گلدمن در مجموعه «مرد شش میلیون دلاری» بازی کرد. سریالی که درباره قدرت فوق بشری یک مرد بازگشته از فضا بود، که در سال‌های ۱۳۵۵ تا ۱۳۵۶ خورشیدی، با دوبلهٔ فارسی از تلویزیون ملی ایران پخش شد.
اندرسون به عنوان بازیگر میهمان نیز در بسیاری از فیلم ها و سریال های تلویزیونی که بعضی از آنها هنوز پخش می شود، همچون «دره بزرگ» ، «آیرونساید»، «از مرگ نوشت» و «دایناستی» شرکت داشت.
اندرسون در سریال طولانی «پری میسون» و «فراری» که در زمان خود پر بیننده ترین سریال تاریخ تلویزیون بود و همچنین «مرد شش میلیون دلاری» بازی کرد.
«ریچارد اندرسون» در سال ۱۹۲۶ در« نیوجرسی » به دنیا آمده بود. مدتها به صورت بازیگر قراردادی در فیلم های استودیوهای مختلف بازی کرد و سپس به تلویزیون پیوست. بعدها گفت: «آن وقت ها بیشتر تماشاگران ، مشتری تلویزیون بودند تا سینما. و به نظر من هنوز هم هستند.»

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311