Saturday 7 December 2019 / شنبه 16 آذر 1398

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

shohreh aghdashloo expanse

فصل دوم سریال تلویزیونی اکسپنس یا The Expanse از چهارشنبه اول فوریه از شبکه «سای فای» در آمریکا آغاز می شود، یک مجموعه تخیلی، فصایی و حادثه ای که آینده جهان را به تصویر می کشد که در آن شهره آغداشلو بازیگر سرشناس ایرانی از بازیگران اصلی سریال است.

خانم آغداشلو در این سریال در نقش «کریستین آواسارالا» از مقامات ارشد سازمان ملل متحد بازی می کند و زنی جسور و متفکر است که به دیپلماسی باور دارد و بحران های موجود را از طریق مذاکرات سیاسی حل و فصل می کند.

«کریستین آواسارالا» نقش مهمی در چهارچوب داستان دارد و تلاش می کند تا با استفاده از توانایی، مهارت و ارتباط خود با سایر شخصیت های این مجموعه، از کره زمین حافظت کرده و بشریت را از حوادث مرگبار آینده نجات دهد.

این سریال تلویزیونی با اقتباس از مجموعه کتاب هایی با همین عنوان اثر«جیمز کوری» تولید شده است.

البته این نام مستعار و تجاری نویسندگان داستان است، این کتاب های تخیلی در اصل توسط اصل توسط «دانیل آبراهام» و «تای فرانک» بصورت مشترک نوشته شده است.

آنها تاکنون شش کتاب از این مجموعه داستانی منتشر کرده اند.

آخرین کتاب از این مجموعه با عنوان «خاکسترهای بابل» سال گذشته روانه بازار شد.

سریال اکسپنس توسط «مارک فرگاس» و «هاک اوستبی» برای تلویزیون شکل گرفته و در آن بازیگرانی چون «توماس جین»، «استیون استریت»، «کاس اونر» و «دومنیک تیپر» به هنرنمایی می پردازند.​

برای تولید این سریال، استودیوهای بزرگ و مجهزی در شهر تورنتو ساختند و تمامی صحنه ها در کانادا فیلمبرداری می شود.

از نکات جالب توجه، عدم استفاده بیش از حد از جلوه های بصری است، بخش عمده ای از صحنه ها با استفاده از دکور واقعی و در شرایط حقیقی فیلمبرداری می شود.

این دومین فصل سریال اکسپنس است و فصل قبلی در سال ۲۰۱۵ پخش شد و اکنون تولید آن برای دو فصل دیگر تمدید شد.

فصل دوم این مجموعه پس از آمریکا از طریق شبکه های تلویزیونی مختلف در سایر کشورهای جهان نیز پخش خواهد شد.

nomonopoly market