Saturday 7 December 2019 / شنبه 16 آذر 1398

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

van Gogh paint

دو نقاشی اثر ونسان ونگوگ که سال 2002 از موزه آمستردام به سرقت رفته بود در ناپل ایتالیا پیدا شد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این نقاشی‌ها در عملیات پلیس ایتالیا علیه یک باند بزرگ جنایات سازمان یافته در شهر ناپل به دست پلیس افتاد.

سارقان سال 2002 به سادگی و با استفاده از نردبان و پتک به موزه وارد شده و تابلوها را دزدیده بودند. این رویداد به انتقاد گسترده از کمبود امنیت در موزه‌های بزرگ دنیا منتهی شده بود.

شگفت اینکه هیچکدام از تابلوها به سرقت رفته بیمه نبودند و به صورت قرضی از سوی مسئولان دولت هلند در اختیار موزه قرار گرفته بودند. پس از این دزدی دو شهروند هلندی به اتهام سرقت بازداشت و روانه زندان شدند اما همواره اظهار بی‌گناهی کردند.

ونسان ونگوگ به اعتقاد بسیاری پس از رامبرانت بزرگترین هنرمند هلند به شمار می‌رود. یکی از آثار این هنرمند که در جریان دزدی سال 2002 به سرقت رفته بود، «منظره دریا در اسخیفنینگن» نام دارد و یکی از دو نقاشی ونگوگ از منظره دریا در طول دوران کاری این هنرمند است. ونگوگ این نقاشی را که در آن دریای متلاطم و آسمان طوفانی به تصویر درآمده، سال 1882 کشید.

دومین تابلوی پیدا شده در ایتالیا «جماعتی در حال ترک کلیسای بازسازی شده در نونن» نام دارد. ون‌گوگ این تابلو را سال 1884 برای مادر و پدرش کشید. این نقاش سرشناس سال 1890 در فرانسه خودکشی کرد.
هنوز مشخص نیست که این تابلوها چه زمانی به موزه بازگردانده می‌شوند، اما به گفته مسئولان موزه نقاشی‌ها تقریبا در شرایط خوبی هستند.

nomonopoly market