Wednesday 18 January 2017 / چهارشنبه 29 دي 1395

جستجو

P4 Info
P3 FB

 • 1
 • 2

آخرین خبرها

دونالد ترامپ ژنرال منتقد ایران را برای وزارت دفاع انتخاب کرد

دونالد ترامپ ژنرال منتقد ایران را برای وزارت دفاع انتخاب کرد

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در یک سخنرانی در ایالت اوهایو، اعلام کرد که ژنرال بازنشسته جیمز ماتیس را برای پست حساس وزارت دفاع برگزیده است.
جیمز ماتیس، رئیس پیشین ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) است که مواضع سختگیرانه‌ای درباره حکومت ایران و توافق هسته‌ای (برجام) دارد.
آقای ماتیس، ۶۶ ساله، در گذشته ایران را «مهم‌ترین خطر علیه ثبات و صلح در خاورمیانه» خوانده است.
رئیس جمهوری منتخب آمریکا اخیرا پس از دیدار با ژنرال ماتیس به گرمی از وی تمجید و او را «ژنرال ژنرال‌ها» توصیف کرد.
در صورت تایید این انتصاب توسط مجلس سنا، جیمز ماتیس وزیر دفاع آینده آمریکا خواهد شد.
آقای ترامپ هنوز اعلام نکرده که برای وزارت امور خارجه چه کسی را در نظر گرفته است. یکی از کاندیداهای مطرح برای این پست، میت رامنی، فرماندار سابق ایالت ماساچوست بوده که در کارزار انتخاباتی امسال از منتقدان سرسخت آقای ترامپ بود.
دونالد ترامپ عصر پنجشنبه (یکم دسامبر) در نطقش تاکید کرد که خط مشی «اول آمریکا» را دنبال می‌کند. او گفت که ایالات متحده شش تریلیون دلار در خاورمیانه خرج کرده است، با این حال اوضاع این منطقه به گفته وی، بیش از همیشه وخیم است.
دونالد ترامپ هشدار داد شرکت‌های آمریکایی که مراکز تولید و ارائه خدمات خود را به کشورهای دیگر منتقل کنند، با مالیات‌های سنگینی مواجه خواهند شد.
رئیس جمهوری منتخب آمریکا به هوادارانش گفت: «آن دوران که شرکت‌های آمریکایی کشور را ترک می‌کردند به پایان رسیده است.»
او افزود: «ما از منافع کارگر آمریکایی دفاع خواهیم کرد.»
دونالد ترامپ در حالی بر دفاع از منافع طبقه کارگر تاکید دارد که دو میلیاردر به نام‌های استیون مونچین و ویلبر راس را به ترتیب برای پست‌های وزارت خزانه داری و وزارت بازرگانی در نظر گرفته است.
آقای ترامپ و معاونش، مایک پنس، از پنجشنبه با هدف قدردانی از مردمی که در انتخابات امسال به آنان رای دادند، سفر به چند ایالت را آغاز کرده‌اند.
دونالد ترامپ روز پنجشنبه همچنین در ایالت ایندیانا درباره شرکت‌هایی که قصد خروج از آمریکا را دارند گفت: «ما در مرز برای آن‌ها مالیات سنگینی در نظر می‌گیریم.»
آقای ترامپ می‌گوید در پی مذاکراتش با مدیران یک شرکت تولید کولر آن‌ها پذیرفته‌اند که در برابر دریافت تسهیلات مالیاتی طولانی مدت از انتقال کارخانه‌های خود به مکزیک خودداری کند؛ به این ترتیب حدود یک هزار فرصت شغلی در ایندیانا باقی می‌ماند.
رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده می‌گوید که برای تشویق شرکت‌ها به بازگرداندن فرصت‌های شغلی به آمریکا، نرخ مالیات آن‌ها را کاهش خواهد داد.

یوروپل نسبت به احتمال انجام حملات تروریستی در اتحادیه اروپا هشدار داد

یوروپل نسبت به احتمال انجام حملات تروریستی در اتحادیه اروپا هشدار داد

آژانس پلیس اتحادیه اروپا، یوروپل٬ نسبت به احتمال انجام دور تازه‌ای از حملات گروه حکومت اسلامی، داعش، در کشورهای مختلف اتحادیه اروپا و استفاده تروریست‌ها از شیوه‌های تازه در عملیات خود هشدار داد.
در گزارشی که روز جمعه ۱۲ آذر، از سوی یوروپل منتشر شده، به احتمال استفاده از تاکتیک‌های نو در انجام حملات تروریستی از سوی هواداران داعش در اروپا در «آینده‌ای نزدیک» اشاره شده است.
احتمال وقوع حملات تروریستی مشابه آنچه در عراق و سوریه رخ داده همچون انفجار خودروهای بمب‌گذاری‌شده٬ گروگان‌گیری و اخاذی از جمله روش‌هایی است که یوروپل احتمال داده هوداران اروپایی داعش به استفاده از آنها روی بیاورند.
این هشدارها به دنبال آنچه یوروپل٬ «تضعیف» گروه حکومت اسلامی در میدان‌ نبرد در خاورمیانه نامیده و بازگشت قریب‌الوقوع اتباع اروپا که به داعش پیوسته بودند٬ مطرح می‌شود.
براساس گزارش‌های سازمان‌های اطلاعاتی اروپا٬ اروپایی‌هایی که به داعش پیوسته‌اند٬ از نظر ایدئولوژیک و نظامی٬ به صورت بالقوه توان انجام عملیات خرابکارانه در اروپا را دارند.
آژانس پلیس تحادیه اروپا معتقد است بدلیل بالا بودن خطر حملات تروریستی در این قاره٬ برای ممانعت از این اتفاق٬ کشورهای عضو باید رویکردی هماهنگ در قبال این افراد اتخاذ کنند.
این گزارش می‌افزاید از آنجا که ده‌ها نفر از هواداران داعش در کشورهای مختلف اتحادیه اروپا قابلیت انجام حملات تروریستی را دارند٬ افزایش تلاش‌های آنها برای انجام عملیات فردی یا گروهی در داخل اروپا دور از انتظار نخواهد بود.یوروپل اعلام کرده که جهادگران داعش ممکن است از شیوه‌هایی چون خودروهای بمب‌گذاری‌شده و سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیک برای افزایش شمار قربانیان استفاده کنند.
این آزانس همچنین نسبت به توانایی این افراد در استفاده از مواد انفجاری و سلاح سرد و حتی خودکار هشدار داده است.

مجلس هلند پوشیدن برقع در اماکن عمومی این کشور را ممنوع کرد

مجلس هلند پوشیدن برقع در اماکن عمومی این کشور را ممنوع کرد

مجلس هلند با اکثریت قاطع آرا، پوشیدن برقع در برخی مکان‌های عمومی مانند بیمارستان‌ها، مدارس و وسایل حمل و نقل عمومی را ممنوع اعلام کرد.
از ۱۵۰ نماینده پارلمان، ۱۳۲ نفر به این قانون در روز چهارشنبه ۱۰ آذر رای مثبت دادند.
دولت هلند در میانه سال گذشته میلادی به این قانون رای مثبت داده بود و ممنوعیت برقع در این کشور، اکنون تنها در انتظار رای مثبت مجلس سنای هلند است. با وجود این، پوشیدن برقع در خیابان‌ها ممنوع نخواهد بود.
خبرگزاری فرانسه گزارش می‌دهد که بر مبنای قانون مصوب، اماکن دولتی، مدارس، بیمارستان‌ها، وسایل حمل و نقل و هر مکان عمومی دیگری که در آن، «نیاز به برقراری ارتباط چهره به چهره و تامین امنیت» وجود دارد، الزامی خواهد بود.
در صورت تصویب نهایی این قانون، کسی که آن را با پوشیدن برقع نقض کند، تا ۴۱۰ یورو جریمه خواهد شد.
تعدادی از زنان مسلمان هلندی هفته پیش به پارلمان رفتند تا نمایندگان این کشور را مجاب کنند این قانون را تصویب نکنند.
حزب آزادی هلند که از احزاب ضد اسلامی این کشور است، حامی اصلی ممنوعیت برقع در اماکن عمومی است.
خیرت ویلدرس، رهبر این حزب در نظرسنجی‌های فعلی، بیشترین شانس برای تصدی نخست وزیری هلند در سال آینده میلادی را دارد.
یکی از نمایندگان این حزب در مجلس هلند در دفاع از قانون ممنوعیت برقع گفت: «ما از کجا باید بدانیم کسی که زیر برقع پنهان شده، یک زن است؟»
اما یکی از نمایندگان مخالف، گفت که «آزادی بیان به انسان‌ها اجازه می‌دهد تا آنچه هستند، باشند و آنچه می‌خواهند بپوشند».
از سویی یک نماینده دیگر گفته «از کجا معلوم کسی که در لباس بلند و زیر برقع پنهان شده، یک جهادی آموزش دیده در رقه سوریه نباشد؟»
شبکه ان‌او‌اس هلند تخمین زده که حدود ۱۵۰ زن در این کشور پیشرفته و مرفه اروپایی، برقع می‌پوشند.
پیشتر، قوانین مشابهی در فرانسه و بلژیک نیز تصویب شده بود.

دونالد ترامپ استیون منوچین را نامزد تصدی وزارت خزانه داری کرد

دونالد ترامپ استیون منوچین را نامزد تصدی وزارت خزانه داری کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا استیون منوچین مدیر اجرایی سابق بانک گلدمن ساکس را به عنوان نامزد تصدی وزارت خزانه داری انتخاب کرد.
استیون منوچین؛ ۵۳ ساله است و هفده سال تجربه کار در بانک معظم گلدمن سَکس را دارد. وی مدیر مالی ستاد انتخاباتی آقای ترامپ بود.
وزارت خزانه داری، مسوول اجرای سیاستهای مالیاتی آمریکاست و در عرصه بین المللی، اجرا و نظارت بر حسن انجام تحریمها را پی گیری می کند.
رییس جمهوری منتخب همچنین، ویلبر راس سرمایه دار شناخته شده آمریکایی را به عنوان گزینه احتمالی برای وزارت بازرگانی برگزید.
دونالد ترامپ پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری کار انتخاب گزینه های مدنظر خود برای کابینه دولت را آغاز کرد. یکی از سمت های ارشد کابینه که هنوز تصمیمی درباره آن گرفته نشده وزارت خارجه کابینه آینده است. میت رامنی فرماندار سابق ماساچوست، رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک، باب کورکر سناتور تنسی و دیوید پترائوس رئیس سابق سیا گزینه هایی هستند که برای گرفتن این سمت مطرح شده اند.
آقای رامنی پیشتر منتقد عمده دونالد ترامپ بود. دونالد ترامپ و آقای رامنی روز گذشته با هم شام خوردند. رامنی گفت و گوی شامگاه سه شنبه را «روشنگر، جالب و جذاب» توصیف کرد.
میت رامنی، نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۲ پیشتر در ماه مارچ برنامه های اقتصادی ترامپ را زیر سوال برده و گفته بود که او در سیاست خارجی کارکشته نیست.
آقای رامنی پس از دیدار اخیر با دونالد ترامپ گفت: «شاهد تداوم رهبری آمریکا بر جهان در قرن پیش رو خواهیم بود و «بحث های رئیس جمهور منتخب، سخنرانی او در شب پیروزی انتخابات، و همچنین افرادی که در تیم انتقالی خود انتخاب کرده، به من امید می دهد که آقای ترامپ همان فردی است که میتواند ما را به آینده ای بهتر رهنمون شود.»
وزارت خارجه یکی از سمت های مهم و کلیدی است که آقای ترامپ هنوز گزینه مدنظر خود را برای آن اعلام نکرده است.
سناتور باب کورکر، رییس کمیته روابط خارجی سنا، که موافق ادامه برجام است، نیز روز گذشته با آقای ترامپ دیدار کرد.
آقای ترامپ همچنین دکتر تام پرایس، جراح ارتوپد و نماینده کنگره که از مخالفین شدید بیمه درمانی، موسوم به بیمه اوباماست را برای وزیر بهداشت در نظر گرفت. با این گزینش، وعده انتخاباتی ملغی کردن این بیمه، بیش از پیش به محقق شدن نزدیک شد.
خانم الین چائو، چینی تبار را برای وزارت حمل ونقل در نظر گرفت. وی همسر میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا است و در تمام دوران ریاست جمهوری هشت ساله جرج بوش پسر، وزیر کار بود.

دونالد ترامپ می‌گوید با ترک مشغله‌های تجاری‌اش ، تنها بر رهبری آمریکا تمرکز خواهد کرد


دونالد ترامپ می‌گوید با ترک مشغله‌های تجاری‌اش ، تنها بر رهبری آمریکا تمرکز خواهد کرد

دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب آمریکا می‌گوید فعالیت‌های تجاری خود را به طور کامل رها خواهد کرد تا فقط بر روی رهبری آمریکا متمرکز شود.
آقای ترامپ در یک پیام توییتری گفته است حدود دو هفته دیگر در یک کنفرانس خبری به همراه فرزندانش در اینباره بیشتر اطلاع رسانی خواهد کرد.
به گفته رییس جمهور منتخب آمریکا، مدارک قانونی برای محول کردن وظایف به فرزندانش در حال تهیه است.
هیچ منع قانونی برای رییس جمهور آمریکا در زمینه اموال وجود ندارد اما روسای جمهور پیشین این کشور، فعالیت های تجاری خود را در هنگام ریاست جمهوری ترک کردند.
دونالد ترامپ کمتر از دو ماه دیگر پست ریاست جمهوری را در اختیار می‌گیرد.
………….
انجمن نقد فیلم آمریکا «فروشنده» را بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان دانست

«انجمن ملی نقد فیلم» در آمریکا «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی را به عنوان بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان سال انتخاب کرد.
این نخستین جایزه فیلم آخر فرهادی در فصل جوایز سینمایی منتهی به اسکار است. «فروشنده» که هفتمین فیلم بلند اصغر فرهادی است به عنوان نماینده ایران برای اسکار ۲۰۱۷ انتخاب شده است.
«فروشنده» داستان بخشی از زندگی مشترک یک زن و شوهر به نام‌های رعنا و عماد است. در این فیلم به زن تعرض می‌شود و او از شوک یا ترس قضاوت پلیس و اطرافیان نمی‌خواهد ماجرا را پیگیری کند. مرد اما تلاش می‌کند تا متهم را به دام اندازد.
فیلم «فروشنده» در جشنواره فیلم کن جایزه بهترین فیلم‌نامه‌نویسی و بهترین بازیگر مرد را به دست آورده است. یکی از پیش‌شرط‌های معرفی این فیلم به عنوان نماینده ایران در اسکار نمایش عمومی آن در ایران بود.
این فیلم در نخستین روز اکرانش در سینماهای تهران با فروشی بیش از ۲۵۰ میلیون تومان رکورد فروش روز اول فیلم‌ها در سینمای ایران را شکست، با وجود این، از نگاه برخی از منتقدان سینمایی «فروشنده» بهترین فیلم اصغر فرهادی نیست

«نوروز» با مشارکت ١٢ کشور در یونسکو ثبت جهانی شد

«نوروز» با مشارکت ١٢ کشور در یونسکو ثبت جهانی شد
پرونده نوروز به عنوان میراث ۱۲ کشور در فهرست میراث ناملموس جهانی در یونسکو به ثبت رسید.
خبرگزاری های ایران به نقل از فرهاد نظری، مدیر کل دفتر ثبت آثار تاریخی سازمان میراث فرهنگی ایران گزارش دادند که روز چهارشنبه دهم آذر در جلسه کمیته بین‌المللی حفاظت از میراث ناملموس که در پایتخت اتیوپی برگزار شد، پرونده نوروز به ثبت جهانی رسید.
این در حالیست که پرونده این جشن چند ملیتی هفت سال پیش نیز به طور مشترک از سوی هفت کشور به یونسکو ارائه شد و به ثبت جهانی رسید. در آن دوره افغانستان و تاجیکستان، دو کشوری که از نظر جمعیتی و تاریخی سهم بسیاری در برگزاری نوروز دارند، در ثبت این پرونده جضور نداشتند. ترکمنستان، قرقیزستان و عراق نیز نقشی در ثبت جهانی نوروز نداشتند.
در آن دوره پس از ثبت جهانی نوروز در یونسکو، این جشن در اسفند ماه سال ۸۸ طی قطعنامه‌ای در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شد. جشنی هم در نوروز سال ۸۹ در تهران با حضور مقامات عالی‌رتبه هفت کشور برگزار شد.
در خبر منتشرشده از سوی سازمان ملل متحد درباره اهمیت نوروز آمده بود: «نوروز برای بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان، آغاز سال نو است و بیش از سه هزار سال است که درمناطقی از بالکان، منطقه دریای سیاه، قفقاز، آسیای مرکزی و خاورمیانه و نقاط دیگری از جهان جشن گرفته می‌شود.»
با این حال در سال ۱۳۹۳ پنج کشور دیگر به کشورهای خواستار مشارکت در پرونده نوروز اضافه شدند و پس از دو سال این پرونده با مشارکت ایران، ترکیه، جمهوری آذربایجان، هند، پاکستان، قزاقستان، افغانستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، ترکمنستان و عراق در اجلاس اتیوپی به تثبیت رسید.

برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ تاکنون، اوپک به توافقی درباره کاهش تولید نفت دست یافت


برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ تاکنون، اوپک به توافقی درباره کاهش تولید نفت دست یافت.‪‬
‬ به دنبال آن، قیمت نفت برنت ۸ درصد افزایش یافت و به بالای ۴۰ دلار برای هر بشکه رسید.
اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برای اولین بار در هشت سال اخیر، بر سر کاهش صادرات نفت به توافق رسیدند.
خبرگزاری رویترز از وین گزارش داده که عربستان سعودی در نهایت پذیرفت تا تولید روزانه خود را از ۱۰ میلیون و ۵۴۰ هزار بشکه به ۱۰ میلیون و ۶۰ هزار بشکه در روز کاهش دهد.
در این گزارش گفته شده که ایران نیز مجاز شد تا تولید روزانه خود را به سه میلیون و ۷۹۷ هزار بشکه برساند تا همطراز تولید آن قبل از آغاز تحریم‌های بین‌المللی بشود.
تولید نفت کشورهای عضو اوپک در حال حاضر، ۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز است و آن گونه که رویترز می‌گوید وزیران انرژی و نفت کشورهای عضو توافق کرده‌اند تا این میزان را به ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه کاهش دهند.
قرار است جزئیات بیشتر درباره تولید نفت کشورهای مختلف، در گفت‌وگوهای بیشتر مشخص شود.
توافق کشورهای اوپک برای کاهش تولید، افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی را به دنبال داشت. بازارهای مالی در آمریکا هم افزایش فوق‌العاده‌ای داشتند.
از جمله قیمت هر بشکه نفت برنت با هشت درصد افزایش به بیش از ۵۰ دلار رسید. به جز ایران که قرار شد تولید نفتش را از میزان پیش از تحریم‌ها بیشتر نکند، کشورهای لیبی و نیجریه هم از کاهش تولید مستثنی شدند.
کشورهای اوپک و به ویژه عربستان سعودی، رایزنی‌های گسترده‌ای با روسیه هم برای کاهش تولید انجام دادند.
روسیه عضو اوپک نیست اما موافقت کرده تا با هدف افزایش قیمت جهانی نفت، از تولید خود بکاهد.
کشورهای عضو اوپک تقریبا یک سوم مصرف نفت جهان را تولید می‌کنند

یک اندیشکده آمریکایی: ایران ایر و ماهان به سوریه نیرو و تسلیحات می‌فرستند

یک اندیشکده آمریکایی: ایران ایر و ماهان به سوریه نیرو و تسلیحات می‌فرستند

دولت باراک اوباما تلاش دارد در هفته های پایانی عمر خود، قراردادهای فروش هواپیماهای مسافربری به ایران را تثبیت و تضمین کند. اما تلاش‌های فشرده‌ای از سوی نمایندگان کنگره و برخی گروه‌های لابی در واشنگتن برای جلوگیری از این معامله در جریان است.
در تازه ترین اقدام مخالفان، اندیشکده نو محافظه‌کار «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» با انتشار گزارشی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، ایران ایر را به نقل و انتقال نیرو و تسلیحات به سوریه متهم کرده است.
در این گزارش که در نشریه اینترنتی Real Clear Defense منتشر شده آمده که از زمان امضای توافق جامع هسته‌ای با ایران، نه تنها ایران ایر از فعالیت‌های «غیر قانونی» خود نکاسته، بلکه شرکت هواپیمایی ماهان نیز به ابزاری برای رساندن نیرو و تسلیحات به متحدان ایران در سوریه تبدیل شده است.
پیش از این در روز دوم آذر ماه، روزنامه اسرائیلی جروزالم پست طبق اطلاعاتی که سفیر این کشور در سازمان ملل متحد در اختیار شورای امنیت قرار داد، از قاچاق اسلحه و مهمات از سوی ایران به حزب الله از طریق پروازهای تجاری ایران به لبنان و سوریه خبر داده بود.
اما ایران می‌گوید که ارسال سلاح برای حزب الله لبنان توسط هواپیماهای مسافربری ادعایی «پوچ و سراسر کذب» است.

ایران می گوید تدابیری برای بازگشت به فعالیت های هسته ایِ پیش از برجام اندیشیده شده است

ایران می گوید تدابیری برای بازگشت به فعالیت های هسته ایِ پیش از برجام اندیشیده شده است

علی اکبر صالحی ، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران می گوید پیش بینی های لازم برای بازگشت به دوران پیش از برجام انجام شده است. آقای صالحی روز دوشنبه گفت کمیته نظارت بر برجام جلسه ای به ریاست حسن روحانی برگزار کرده است و تصمیمات در زمان مقرر وپس از ارزیابی تصمیمات آمریکایی ها اجرایی خواهد شد.
چندی پیش مجلس نمایندگان آمریکا قانون تحریمهای مربوط به صنایع انرژی ایران را به مدت ده سال دیگر تمدید کرد.طرح تمدید این قانون هنوز در مجلس سنا به رای گذاشته نشده وباراک اوباما هم اعلام کرده که در صورت تصویب، آنرا وتو خواهد کرد .
آیت الله خامنه ای ، ‌رهبر جمهوری اسلامی تاکید کرده که تصویب و اجرای این قانون نقض برجام است و ایران واکنش نشان خواهد داد. علی اکبر صالحی هم گفته است بدستور آقای خامنه ای تدابیری اندیشیده شده است تا ایران بتواند طی یکسال و نیم به حجم قابل توجهی از ظرفیت غنی سازی اورانیوم برسد.
بر اساس برجام ایران حجم غنی سازی اورانیوم خود را کاهش داده است

More Articles ...

 1. فراکسیون امید مجلس از برگزاری نشست ویژه برای بررسی جلب شبانه محمود صادقی خبر داد
 2. بیش از ۱۲‌هزار نفر خواهان رسیدگی حسن روحانی به وضعیت زندانیان در اعتصاب غذا شدند
 3. مهاجم تیراندازی در دانشگاه ایالتی اوهایو "کشته شد"
 4. پدر یک دانش‌آموز لارستانی: مدیر مدرسه فرزندم را کتک زده است
 5. شهردار لس آنجلس: ترامپ از میزبانی بازی های المپیک ۲۰۲۴ حمایت می کند
 6. جایزه 'زنان در نوآوری سال ٢٠١٦' در بریتانیا به یک زن افغان اهدا شد
 7. جایزه 'زنان در نوآوری سال ٢٠١٦' در بریتانیا به یک زن افغان اهدا شد
 8. شهردار لس آنجلس: ترامپ از میزبانی بازی های المپیک ۲۰۲۴ حمایت می کند
 9. پدر یک دانش‌آموز لارستانی: مدیر مدرسه فرزندم را کتک زده است
 10. فراکسیون امید مجلس از برگزاری نشست ویژه برای بررسی جلب شبانه محمود صادقی خبر داد
 11. ایران می گوید تدابیری برای بازگشت به فعالیت های هسته ایِ پیش از برجام اندیشیده شده است
 12. ایران می گوید تدابیری برای بازگشت به فعالیت های هسته ایِ پیش از برجام اندیشیده شده است
 13. واکنش‌ها به مرگ کاسترو؛ ترامپ رهبر انقلاب کوبا را 'دیکتاتوری بی‌رحم' خواند
 14. دونالد ترامپ در روز شکرگزاری وعده نجات مشاغل در آمریکا را داد
 15. برف سنگین در شمال ایران باعث قطعی گسترده گاز و بسته شدن جاده‌ها شد
 16. م را تکذیب کرد
 17. اسرائیل ۱۳ تن را به ظن آتش‌ افروزی عمدی بازداشت کرد
 18. شمار کشته‌شدگان ایرانی در انفجار انتحاری عراق به بیش از ۴۰ کشته رسیده است
 19. تغییر شیفت و عامل انسانی: دلیل سانحه قطار در سمنان با ۴۴ کشته
 20. مدیر راه‌آهن ایران علت تصادف مرگبار قطار را خطای انسانی اعلام کرد
 21. چهره‌های پرونده قتل‌های زنجیره‌ای چه می‌کنند؟
 22. درگیری‌های شدید در حلب و اطراف دمشق و هشدار سازمان ملل نسبت به 'وضعیت تیره و تار'
 23. ترامپ: همان روز اول از پیمان ترانس-پاسفیک خارج می‌شویم
 24. ترامپ: همان روز اول از پیمان ترانس-پاسفیک خارج می‌شویم
 25. «مذاکره» بانک مرکزی ایران با کمپانی‌های خارجی کارت اعتباری
 26. هشدار اولاند به ترامپ در مورد تغییرات اقلیمی: تعهدات آمریکا بازگشت‌ناپذیر است
 27. نامزد ترامپ برای ریاست سیا درباره ایران چه می‌گوید؟
 28. ترامپ نامزدهای سه مقام مهم را 'انتخاب کرد'
 29. جان بولتون: تنها راه‌حل درازمدت برای ایران «تغییر رژیم» است
 30. مجلس نمایندگان آمریکا منع فروش هواپیما به ایران را تصویب کرد