Tuesday 27 October 2020 / سه شنبه 6 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

us dollar rate

ارزش دلار در روز پنجشنبه در مقابل یورو به بالاترین میزان از سال ۲۰۰۳ به این سو رسیده و پیش بینی می شود که با رونق رشد اقتصاد آمریکا تحت ریاست جمهوری دونالد ترامپ این افزایش ادامه یابد.

خبرگزاری رویترز می گوید شاخص دلار در مقابل شش رقیب جهانی، به ۱۰۳.۳۲ در ۱۴ سال گذشته رسیده و به میزان یک و نیم درصد رشد از خود نشان داده است.

رشد دلار که در ۱۴ سال گذشته در مقابل یورو، پول اروپای واحد و در ۱۰ سال گذشته در مقابل ین ژاپن بیشترین پرش را داشته، یک روز پس از آن است که بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را برای اولین بار در یک سال گذشته افزایش داد و از احتمال تکرار این افزایش در سه نوبت در سال ۲۰۱۷ خبر داد.

رویترز می گوید پیش بینی می شد که ارزش دلار در بازارهای مالی افزایش یابد اما نشان این که نرخ بهره احتمال دارد با سرعتی بیشتر از میزان پیش بینی شده بالا برود، باعث تعجب سرمایه گذاران در روز پنجشنبه شده است.

تحلیلگران گفته بودند که در سایه برنامه های اقتصادی دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا به کمک سیاست های بانک مرکزی خواهد شتافت و دلار در سطح جهان قوی تر خواهد شد.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311