Wednesday 23 September 2020 / چهارشنبه 2 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

iraqi customs problem

کارگران گمرک عراق در مرز قصر شیرین از روز چهارشنبه ۱۴ بهمن دست به اعتصاب زده‌اند. این اعتصاب روند صادرات کالاهای ایران از مرز پرویزخان قصر شیرین را مختل کرده است. خبرگزاری کار ایران، ایلنا گزارش داده که کارگران گمرک عراق در مرز قصر شیرین از روز چهارشنبه ۱۴ بهمن (۳ فوریه) در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مطالباتشان دست به اعتصاب زده‌اند.
این کارگران چهار ماه است که مطالباتشان را دریافت نکرده‌اند و با این اعتصاب قصد دارند اعتراضشان را به مسئولان اقلیم کردستان عراق اعلام کنند.


بر اساس این گزارش در دومین روز این اعتصاب، روند صادرات کالاهای ایران از طریق بازارچه مرزی پرویزخان قصرشیرین به سلیمانیه عراق دچار اختلال شده است.
آژانس خبری موکریان از قول فرماندار قصر شیرین نوشته است: «پیگیری و رایزنی‌های لازم توسط مقامات عراقی در دست انجام است تا با بازگشایی مرز پرویزخان روند واردات و صادرات کالا از این مرز رسمی از سر گرفته شود.»
بر اساس این گزارش توقف روند واردات و صادرات کالا به بیکار شدن بیش از هزار و ۲۰۰ نفر از کارگران بازارچه پرویزخان که با حمل و تخلیه و بارگیری کالا روزگار می‌گذرانند منجر شده است.
در حال حاضر ۵۴ درصد صادرات کالاهای غیر نفتی ایران به عراق از طریق مرز پرویزخان قصرشیرین انجام می‌شود


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311