Wednesday 24 February 2021 / چهارشنبه 6 اسفند 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Iran export oil to India

در فاصله ماه های آوریل تا ژوئن بنا به ارقام منتشر شده، ایران دومین صادرکننده بزرگ نفت به هند بوده و در این حوزه عربستان سعودی را پشت سر گذاشته است.
هنوز مشخص نیست این روند تا آخر سال ادامه یابد یا خیر....


هند و سایر خریداران نفت خام ایران زیر فشار آمریکا قرار دارند تا خرید نفت ازاین کشور را به کلی قطع کنند.
در سایه تحریم های آمریکا، هند ماه گذشته از پالایشگاه های کشور خواست گزینه ای برای نفت ایران را در نظر داشته باشند.
بعد از خروج ایالات متحده از برجام، پرزیدنت ترامپ به زودی دو بخش از تحریم های ایران را باز می گرداند که هدف آن کاهش شدید صادرات نفت و گاز جمهوری اسلامی خواهد بود.
چین از نظر صادرات نفت ایران مقام نخست را داشته است. هر دو کشور چین و هند به گزارش خبرگزاری رویترز، با استفاده از تخفیف های بزرگ خریدار نفت خام ایرانند.
پالایشگاههای هند در سه ماهه یادشده، روزانه ۴۵۷ هزار بشکه نفت از ایران خریده اند. واردات هند از ایران در سه ماهه مشابه سال پیش روزانه ۲۷۹ هزار بشکه نفت بوده است.
سال گذشته پالایشگاه های هند نفت کمتری از ایران خریدند. علت آن نیز اعتراض به تصمیم تهران در واگذار کردن پروژه بهره برداری از گاز طبیعی میدان «فرزاد ب» به شرکت های دیگری بود.
در سال جاری با توجه به حمل رایگان نفت ایران به پالایشگاهها ی هند و طولانی تر کردن مدت پرداخت، خرید نفت ایران از سوی هند دو برابر سال پیش شده است.
به گزارش رویترز واردات نفت ایران از سوی هند در ماه ژوئن در مقایسه با ماه مه ۱۶ درصد کاهش داشته است، زیرا پالایشگاه ها در حال سبک و سنگین کردن فروشندگان آتی نفت به هند هستند.

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311