Monday 16 September 2019 / دوشنبه 25 شهريور 1398

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Irans asset in Luksemburg

نیویورک تایمز نوشته است که یک قاضی در لوکزامبورگ دستور توقیف یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از دارایی‌های ایران را صادر کرده است. این اقدام در صورت اجرایی شدن...

می‌تواند به دور جدیدی از رویارویی ایران و غرب بینجامد.
روزنامه نیویورک تایمز در شماره روز دوشنبه (۶ مارس/ ۱۶ اسفند) خود نوشته است، توافق هسته‌ای جمهوری اسلامی و ۵+۱ می‌تواند مدخلی برای ادعاهای حقوقی جهت غرامت‌گیری از ایران در رابطه با اقدامات تروریستی باشد.
در دادگاه‌های آمریکا شکایت از دولت‌های خارجی امکان‌پذیر نیست، اما به گزارش نیویورک تایمز، پس از آنکه کنگره ایالات متحده استثنایی بر این قاعده قائل شد، چنانچه موضوع مربوط به حملات تروریستی باشد، دادگاه‌های ایالات متحده در دو دهه گذشته در احکامی غیابی ایران را به پرداخت غرامتی بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار به قربانیان این حملات محکوم کردند.
این احکام البته، به استثنای مسدود شدن دارایی‌های ایران در ایالات متحده، فقط جنبه‌ای نمادین داشته‌اند و انتظار زیادی برای اجرای آنها نمی‌رفته، زیرا ایران تلاشی هم نکرده تا دلایل اتهامی خود را رد کند. اما این پرونده‌ها اینک با یک رویداد بزرگ حقوقی و امنیت ملی دیگر تلاقی پیدا کرده است: توافق هسته‌ای با ایران موسوم به برجام.
حکمی بی‌سابقه
حال در موردی استثنایی گروهی از بستگان قربانیان حملات تروریستی که توانسته‌اند در آمریکا احکامی غیابی علیه ایران بگیرند، به دادگاهی اروپایی مراجعه کرده‌اند تا آن احکام را به اجرا بگذارند

nomonopoly market