Tuesday 27 October 2020 / سه شنبه 6 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Iranian oil output stagnates for third month

خبرگزاری رويترز می گوید رشد چشمگيری که در توليد نفت ايران در چند ماه اخیر مشاهده شده بود، متوقف شده و برای سومین ماه پیاپی تولید نفت ایران افزایش چندانی نداشته است.
در گزارش روز جمعه ۱۹ شهریور رویترز آمده: ارقام جدید که از سوی ایران اعلام شده، این را نشان می دهد که هرچند ایران سقف توليدی پيشنهاد شده در اوپک را نادیده گرفته اما از سوی دیگر، احتمالا به اهداف خود در زمينه افزايش توليد، به سطحی جديد نخواهد رسيد.


ايران که پيش از امضای برجام بطور ميانگين روزانه ۲ ميليون و ۸۴۰ هزار بشکه در روز توليد می کرد، پس از توافق اتمی توليد خود را به سرعت افزايش داد بطوریکه در خردادماه گذشته توانست روزانه ۳ ميليون و ۶۴۰ هزار بشکه در روز توليد کند که موجب پائين افتادن بهای نفت و اشباع بازارهای جهانی شد.
گزارش رویترز می گوید بعد از این افزایش، سطح توليد نفت ایران در همين حد باقی ماند.
ثابت ماندن سطح تولید ایران در حالی است که تهران اصلی ترین مانع در راه تلاشهای اوپک و روسيه جهت تعيين سقفی برای توليدات جهانی نفت است.
ایران می گوید پيش از هرگونه توافقی نياز به پس گرفتن سهم بازاری دارد که بر اثر تحريمهای اتمی از دست داده بود


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311