Wednesday 23 September 2020 / چهارشنبه 2 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

russia loan to iran

معاون اول نخست وزیر روسیه روز چهارشنبه دوم دی ماه اعلام کرد که قسط اول خط اعتباری اختصاص داده شده به ایران به مبلغ دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ پرداخت خواهد شد.

ایگور شووالوف به خبرنگاران در تهران گفته که موضوع پرداخت این خط اعتباری با مقام‌های ایرانی مورد بحث قرار گرفته و درباره جزئیات آن توافق شده است.

به گزارش خبرگزاری روسی ایتارتاس، وی گفت مبلغ این خط اعتباری پنج میلیارد دلار است که قسط نخست آن دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار خواهد بود.

وی تصریح کرد قرار است از این پول برای پروژه‌های ساخت نیروگاه برق و برقی کردن راه آهن ایران استفاده شود که قراردادهای آن در جریان سفر ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، به ایران امضاء شد.

این دو پروژه، آن‌گونه که اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری ایران روز چهارشنبه گفته است، «پروژه برقی کردن راه آهن گرمسار – اینچه برون» و «ساخت نیروگاه برق حرارتی بندرعباس» است.

وی در دیدار با معاون نخست وزیر روسیه گفت که این پروژه‌ها باید هرچه زودتر تامین مالی شوند.  

ایگور شووالوف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «همزمان که شرکت‌های روسی تجهیزات مورد نیاز برای اجرای قرارداد‌ها را ارسال خواهند کرد، ما نیز اسناد مالی این طرح‌ها را تنظیم خواهیم کرد».


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311