Tuesday 27 October 2020 / سه شنبه 6 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

U.S. to Block Irans WTO Bid

گروهی از نمایندگان کنگره امریکا از کاخ سفید خواسته‌اند که از ورود ایران به سازمان تجارت جهانی جلوگیری کند. آنها نگران هستند که در آینده نتوان اقدامات تحریمی علیه ایران وضع کرد.
در شرایطی که دولت باراک اوباما به دنبال توافق هسته‌ای با ایران، می‌کوشد ورود جمهوری اسلامی را به ساختار اقتصادی جهان تسهیل کند، برخی از اعضای خانه نمایندگان امریکا درست با چنین مقصودی مخالفت کرده‌اند.
چند نماینده از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، در نامه‌ای به کاخ سفید تقاضا کردند که دولت امریکا در برابر تقاضای ایران مبنی بر ورود به "سازمان تجارت جهانی" ایستادگی کند.


آنها استدلال کرده‌اند که ورود ایران به سازمان تجارت جهانی، نه تنها به این کشور قدرت بیشتری می‌بخشد، بلکه مانع از آن می‌شود که آمریکا در آینده "بتواند در موضوعاتی مانند حمایت از تروریسم، نقض حقوق بشر، تولید موشک‌های دوربرد و سایر فعالیت‌های نامطلوب" بر ایران فشار وارد کند.
به گزارش روزنامه "وال‌استریت ژورنال" چهار نماینده‌ای که نامه را امضا کرده‌اند، پیش از این با رفع کامل تحریم‌های ایران مخالفت کرده بودند.
در واکنش به این نامه یک مقام کاخ سفید گفته است که دولت امریکا در حال حاضر به هیچوجه از ورود ایران به سازمان تجارت جهانی حمایت نمی‌کند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311