Wednesday 23 September 2020 / چهارشنبه 2 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

elham aminzadeh

الهام امین زاده، معاون رئیس‌جمهوری ایران، روز پنجشنبه در مشهد، با اشاره به آنچه «۶۰ درصد فرار مالیاتی» در ایران نامید، گفت: «فقط ۳۲ درصد از کسانی که باید مالیات بدهند، بار مالیاتی را بر دوش می‌کشند.»
به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، معاون حقوقی حسن روحانی افزود که مالیات در ایران از سوی تولیدکنندگان شناسنامه‌دار و حقوق‌بگیران دولتی پرداخت می‌ شود.
در این ارتباط،‌ محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ایران، در ابتدای هفته جاری گفته بود که دولت بر اساس مصوبه مجلس از سال آینده از «آستان‌های مقدس و قرارگاه‌ها» مالیات دریافت می‌کند.


مجلس ایران سال گذشته ابتدا نهادهای زیر نظر رهبری و نیروهای مسلح را ملزم به پرداخت مالیات مستقیم کرد اما سرانجام، برای تأمین نظر شورای نگهبان، مالیات گرفتن از نهادهایی مانند آستان قدس رضوی و بنگاه‌های اقتصادیِ زیرمجموعه نیروهای مسلح، ستاد اجرایی فرمان امام، و بنیاد مستضعفان را «مشروط به اذن ولی‌فقیه» کرد


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311