Wednesday 14 November 2018 / چهارشنبه 23 آبان 1397

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

currency Swings in Iran

در ادامه نوسان های شدید نرخ ارز و سکه در بازار تهران، نرخ هر دلار آمریکا به حدود ۱۷ هزار تومان رسید.
بر اساس گزارش های منتشر شده در خبرگزاری ها و وبسایت های منتشر کننده نرخ ارز، هر دلار آمریکا روز سه شنبه سوم مهر...

ابتدا از ۱۶ هزار و ۱۰۰ تومان به کمتر از ۱۵ هزار و ۷۰۰ تومان رسید، اما در ادامه پس از یک افزایش شدید، برای نخستین بار به حدود ۱۷ هزار تومان رسید.
نوسان نرخ ارز در بازار چنان شدید بود که برخی از صاحبان صرافی‌های تهران در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا کار کردن در بازار ارز را به قمار تشبیه کردند. به نوشته این خبرگزاری برخی از صرافی ها برای ساعاتی معامله ارز را متوقف کرده بودند.
گفته می شود که نرخ یورو هم روز سه‌شنبه از ۱۷ هزار و ۹۰۰ تومان تا ۱۹ هزار تومان در نوسان بود.
قیمت هر سکه طلا اما با کمی کاهش، پس از آنکه برای ساعاتی ۴ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان معامله شد، به حدود ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.
در آغاز روند کنونی افزایش نرخ ارز در مهر ماه سال گذشته، هر دلار آمریکا در حدود ۳ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شد.
برخی از کارشناسان خروج آمریکا از برجام و اعلام بازگشت تحریم های ایران را دلیل افزایش شدید نرخ ارز می دانند، این در حالیست که نرخ دلار تا پیش از بازگشت مرحله اول تحریم‌های آمریکا در مرداد امسال، بیش از سه برابر افزایش یافته بود.
از سوی دیگر، سیاست‌های بانک مرکزی در پی افزایش نرخ ارز نیز موجب انتقاد شدید کارشناسان شد و در نهایت دولت در ماه‌های گذشته رئیس کل بانک مرکزی را تغییر داد و سیاست های جدید ارزی را اعلام کرد.
نمایندگان مجلس نیز وزیر اقتصاد را استیضاح و از کار برکنار کردند.

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
4
11
18
25

bbl

برنامه سازان تلویزیون اندیشه

Dariush Eghbali AhmadReza Baharloo Parisa Saeed DrMeshki Nehzat Farnoody Majid Mohammadi Mehdi Aghazamani Aeen Bahaee Reza Gooharzad Sasan Kamali Mohammad Amini Sohrab Akavan Susi Khatami Nasser Engheta Mansour Osanloo ُShan Fezeli ُReza Alavi ُBijan Khalili