Wednesday 23 September 2020 / چهارشنبه 2 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

cancel iranian bonus

محمدرضا پورابراهیمی، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ می‌گوید این کمیسیون دولت را مکلف کرده از ابتدای تصویب قانون بودجه ۹۵ یارانه نقدی سه دهک پُردرآمد جامعه را قطع کند.
مصوبه کمیسیون تلفیق که باید به تصویب مجلس و شورای نگهبان برسد دولت را مکلف می‌کند درآمد حاصل از قطع یارانه سه دهک پردرآمد را "صرف ایجاد اشتغال" کند و خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و رزمندگان معسر و جویندگان کار را در اولویت قرار دهد.
به گفته آقای پورابراهیمی حدود ۲۴ میلیون نفر در سه دهک پردرآمد جامعه ایران قرار دارند.
بر اساس این مصوبه، یارانه کلیه صاحبان مشاغل آزاد و کلیه کارکنان، مدیران، اعضای هیئت مدیره و بازنشستگان بخش دولتی و غیردولتی که سالیانه حداقل ۳۵ میلیون تومان درآمد دارند از سال آینده قطع خواهد شد.
نمایندگان مجلس، قضات، اعضای هیئت علمی، پزشکان و دندانپزشکان، ایرانیان خارج از کشور و دیگر کسانی که در سه دهک بالای درآمدی هستند نیز از فهرست دریافت‌کنندگان یارانه حذف خواهند شد.
مصوبه کمیسیون تلفیق همچنین بانک مرکزی را مکلف کرده تا برای اشتغال مددجویان کمیته امداد، سازمان بهزیستی و خانواده های زندانیان، ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار آنها قرار دهد.
آقای پورابراهیمی گفت بررسی لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور به احتمال زیاد "در اولین روز کاری مجلس در دستور کار صحن علنی قرار می‌گیرد."
پرداخت یارانه نقدی در ایران، از پنج سال پیش در دولت محمود احمدی‌نژاد شروع شد در حالی که از همان ابتدا، دولت برای تامین منابع مالی آن با مشکل رو به رو بود.
از سال ۹۳ دولت حسن روحانی سعی کرد یارانه خانواده‌های پردرآمد را قطع کند و در وهله اول خواست این خانواده‌ها خود داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف دهند اما ۷۳ میلیون نفر از یارانه‌بگیران دوباره ثبت نام کردند و تنها دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر انصراف دادند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311