Friday 22 January 2021 / جمعه 3 بهمن 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

در پی کاهش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی چین، و پس از آن که صبح چهارشنبه چهارم شهریور ماه، بازارهاس بورس آسیا سقوط و نزول‌های متعددی را تجربه کردند، در نهایت در ساعات بعد از ظهر آرامشی نسبی بر آنها حاکم شد.china stock market
بازار بورس شانگهای، توکیو، سئول و هنگ‌کنگ در ساعات میانی ظهر با رشد شاخص روبه‌رو بودند.
بازارهای بورس در چین، طی روزهای گذشته، و با افزایش نگرانی‌ها در مورد وضعیت این دومین اقتصاد بزرگ جهان، به طور گسترده و محسوسی سقوط کرده‌اند.
بازار بورس در شانگهای روز دوشنبه و سه‌شنبه با ۸.۵ و ۷.۶ درصد کاهش روبه‌رو شده بود.
با افزایش این احتمال که وضعیت اقتصادی در چین ممکن است بدتر از آن چیزی باشد که پیشتر گمانه‌زنی می‌شد، سقوط شاخص‌های سهام نیز ادامه پیدا کرد.


بانک مرکزی چین روز سه‌شنبه اعلام کرد نرخ بهره را ۲۵ صدم درصد کاهش می‌دهد.
بازارهای عمده سهام در آمریکا در پی کاهش نرخ بهره در چین، بر خلاف بازارهای اروپایی، در پایان روز با افت شدید روبه‌رو شدند.
همچنان بسیاری از سهام‌داران در پی فروش سهام خود هستند که نشان می‌دهد اطمینان کامل به بهبود اوضاع شکل نگرفته است.
از سوی دیگر روزنامه واشینگتن‌پست می‌گوید با وجود وضعیت بد اقتصادی در چین، به ویژه افت شدید سهام در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه که نشان‌دهنده «مشکلی بزرگ» است، ولی به این معنی نیست که این اقتصاد در حال فروپاشی‌ست.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311