Friday 18 September 2020 / جمعه 28 شهريور 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

چهار مشتری ایران در آسیا از جمله چین و هند واردات نفت خود از ایران را طی ماه گذشته میلادی تا ۶ درصد نسبت به سپتامبر سال ۲۰۱۴ کاهش دادند.iran oil customers

به گزارش روز جمعه، ۸ آبان، خبرگزاری رویترز، چین، هند، ژاپن و کره جنوبی طی ماه سپتامبر، ماه گذشته میلادی، روزانه به طور متوسط یک میلیون و ۲۰ هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده‌اند.

این گزارش بر اساس داده‌های ردیابی کشتی‌ها و آمارهای گمرکی می‌نویسد که مشتریان آسیایی ایران طی ۹ ماه اول سال جاری میلادی روزانه کمی بیشتر از یک میلیون و ۷۰ هزار بشکه نفت خام از ایران خریداری کرده‌اند.

ترکیه دیگر مشتری نفتی ایران نیز گفته می‌شود که روزانه حدود ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار بشکه نفت خام از ایران وارد می‌کند.

رویترز می‌نویسد که گرچه در تیرماه سال جاری ایران و شش قدرت جهانی به توافق هسته‌ای دست یافتند، تاکنون جمهوری اسلامی نتوانسته صادرات نفت خود را افزایش دهد.

این خبرگزاری می‌افزاید که امید کمتری هم به افزایش فروش نفت ایران تا برچیده شدن تحریم‌ها علیه ایران تا سال آینده وجود دارد.

تحریم‌های غرب علیه ایران صادرات نفت و میعانات گازی این کشور را از ۲.۵ میلیون بشکه در روز به وضعیت کنونی رسانده است.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311