Friday 18 September 2020 / جمعه 28 شهريور 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

امیرعباس سلطانی، رئیس کمیته بررسی پرونده بابک زنجانی در مجلس گفته است نام برخی مسئولان تاثیرگذار و مهم که در این پرونده نقش داشتند، در کیفرخواست نیامده است. آقای زنجانی تاجر ایرانی به دلیل اتهام فساد مالی در بازداشت و تحت محاکمه است.babak zanjani 4
امیر عباس سلطانی امروز ۱۳ آبان به خبرگزاری ایلنا گفته است قوه قضائیه باید به دلیل نبود اسامی این افراد در کیفرخواست آقای زنجانی، پاسخگو باشد.
آقای سطانی گفته "بابک زنجانی به پشتگرمی برخی افراد، طلبکارانه صحبت می‌کند البته در حال حاضر نمی‌توانم بگویم که پشت او به چه کسانی گرم است."
دادگاه بابک زنجانی در ماه‌های اخیر خبرساز بوده و با حاشیه‌هایی همراه شده است.


دو روز پیش از این، رسول کوهپایه‌زاده، وکیل آقای زنجانی، در گفت‌وگو با رسانه‌های ایران از تسویه بخش عمده بدهی موکلش به وزارت نفت خبر داده، اما امروز ۱۳ آبان، علی‌اکبر ماهرخ‌زاده، مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفته مراجع قانونی از جمله بانک مرکزی و دادگاه، پرداخت بدهی بابک زنجانی تا پایان روز گذشته (سه‌شنبه) را هنوز تائید نکردند.
وکیل آقای زنجانی، گفته بود بخش اول بدهی موکلش روز دوشنبه ۱۱ آبان به صورت تهاتری یعنی با انتقال اموال موکلش به شرکت نفت تسویه شده است.
او در توضیح روند تسویه این بدهی گفت که مبلغ واریزی شرکت نفت یک میلیارد و ۴۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو بوده است که از این مبلغ "قبلا با دستور وزارت نفت بابک زنجانی ۶۶۰ میلیون یورو به پیمانکاران شرکت نفتی پرداخت کرده است و در نتیجه ۷۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو باقی‌مانده است".
آقای زنجانی در جلسه اخیر دادگاهش که اولین جلسه دفاعیه او هم محسوب می‌شود، بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران و وزارتخانه متبوعش را به سیاسی‌کاری، دروغگویی و تلاش برای فریب دستگاه قضایی متهم کرد.
او با دفاع از فعالیت‌های اقتصادی خود گفته بود "موضوع وصول پول نفت نیست بلکه نداشتن حساب بانکی برای وصول است. وزیر نفت این موضوع را برای تسویه حساب سیاسی و انجام کارهای حزبی راه انداخته است."
یکی از اتهامات عمده‌ آقای زنجانی این است که او در جریان دور زدن تحریم‌های ایران، بیش از دو میلیارد یورو حاصل از فروش نفت ایران را به خزانه دولت واریز نکرده است.
در هفته‌های اخیر آقای زنجانی و وکلایش بارها وعده داده‌اند که که او بدهی خود به وزارت نفت را می‌پردازد و وزارت نفت هم گفته است که او برای ارائه ضمانت‌نامه شماره حساب خواسته است.
زنجانی در جلسه روز شنبه دادگاه مدعی شده بود که یک ضمانت‌نامه بانکی به مبلغ هزار و ٩٦٧ میلیون یورو از طرف یک بانک خارجی معتبر آماده شده که طی چند روز آینده صادر می‌شود


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311