Friday 22 January 2021 / جمعه 3 بهمن 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

اخبار اقتصادی

هند پروژه ۱۵۰ میلیون دلاری برای توسعه بندر چابهار را تصویب کرد

iran india chabahar

کابینه هند روز چهارشنبه پنجم اسفند پروژه ۱۵۰ میلیون دلاری این کشور برای توسعه بندر استراتژیک چابهار در جنوب شرقی ایران را تصویب کرد که شامل توسعه یک جاده ترانزیتی به افغانستان به منظور دور زدن پاکستان است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دولت هند با انتشار بیانیه‌ای این خبر را اعلام کرده و گفته که خود نارندرا مودی، نخست‌وزیر، ریاست هیات دولت را برعهده داشته است.

دهلی‌نو اردیبهشت امسال یک یادداشت تفاهم چند میلیون دلاری با تهران منعقد کرد تا این بندر را توسعه دهد، ولی اجرایی شدن این یادداشت تفاهم تاکنون به تاخیر افتاده بود.

Read more ...

ایران‌خودرو «توربو» دار شد

soren turbo iran khodroo

سال‌ها محصولات ایران‌خودرو با موتور‌های پژو ساخته می‌شدند حتی آنها که پسوند ملی مانند سمند داشتند. اما از اواسط دهه هشتاد با طراحی مشترک موتور بین ایران‌خودرو و شرکت FEV آلمان این موضوع تغییر کرد. پس از آن ایران‌خودرو با همکاری شریک آلمانی‌اش دومین موتور را که مجهز به توربوشارژ بود طراحی کرد. اما تولید این موتور با اعمال تحریم‌ها به سرانجام نرسید حالا پس از برداشته شدن تحریم‌ها راه برای تولید این موتور باز شده است و تولید این موتور و خودرو‌های مجهز به توربو شارژ در ایران خودرو آغاز شده است. اما این محصول ایران‌خودرو چه مشخصاتی دارد و ایران‌خودرو چگونه بدون پژو شروع به طراحی موتور کرد و اساسا توربو شارژ به چه دردی می‌خورد؟

Read more ...

ایران طرح ساخت مشترک یک نیروگاه کوچک اتمی را به مجارستان پیشنهاد کرد

Iran nuclear power cooperation with Hungary

علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران،‌ روز پنجشنبه اعلام کرد که تهران پروژه ای را برای طراحی و ساخت مشترک یک نیروگاه کوچک اتمی در ایران به مجارستان پیشنهاد کرده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای صالحی که در بوداپست به سر می برد، گفت که این طرح شامل ساخت یک نیروگاه ۲۵ مگاواتی و پس از آن، نیروگاهی با ظرفیت ۱۰۰ مگاوات است.
رییس سازمان انرژی اتمی ایران اشاره کرد که نیروگاهی در این اندازه،‌ به گفته او، در سراسر آسیا و آفریقا قابل فروش خواهد بود و ابراز امیدواری کرد که ایران و مجارستان طرح آن را آغاز کنند.
علی اکبر صالحی همچنین با اشاره به توافق اتمی تهران با گروه پنج به علاوه یک گفت که ایران در نظر دارد به طور کامل از فرصت‌های تجاری و فنی، شامل فعالیت‌های مسالمت آمیز اتمی استفاده کند.
این در حالیست که مجارستان فقط یک راکتور اتمی دارد که چهار دهه از عمر آن می گذرد. بوداپست توافقنامه ای را با مسکو امضا کرده است که بر اساس آن،‌ روسیه ظرفیت این نیروگاه را دو برابر خواهد کرد.

گزارش افزایش ذخایر نفتی آمریکا روند صعودی قیمت ها را متوقف کرد

oil refinery USA

گزارش وزارت انرژی آمریکا مبنی افزایش موجودی ذخایر نفتی آمریکا و خبر عدم کاهش صادرات نفتی عربستان سعودی، به روند صعودی اخیر قیمت نفت پایان داد.
گزارش وزارت انرژی آمریکا حاکی است که موجودی مخازن نفتی به بالاترین سطح خود در بیش از ۸۰ سال گذشته رسیده، که تحلیلگران آن را نشانه بارزی از عرضه بیش از تقاضا در بازارهای نفتی جهان می دانند.
حصول توافق برای ثابت نگه داشتن سطح تولید در نشست چهارجانبه روز سه شنبه عربستان سعودی، روسیه، قطر و ونزوئلا در دوحه صورت گرفت، که باعث افزایش قیمت نفت شد.

Read more ...

دادگاه عدالت اروپا رای به آزاد شدن اموال بانک ملت داد

iran mellat bank

دادگاه عدالت اروپا روز پنجشنبه رای به آزاد شدن اموال بانک ملت ایران داد.  دارائیهای این بانک  از سال ۲۰۱۰ میلادی (حدود شش سال پیش) توقیف شده بود.
رای این دادگاه در پاسخ به درخواست تجدیدنظر شورای اروپا اعلام شد. دادگاه اروپا دلایل مرتبط کردن بانک ملت به برنامه هسته‌ای و موشکی ایران را غیرقابل قبول ارزیابی کرده است.
شورای اروپا که متشکل از ۲۸ کشور اتحادیه اروپاست در سال ۲۰۱۰ میلادی اموال تعدادی از بانک‌های ایرانی را بر مبنای تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته ای ایران، توقیف کرد.

Read more ...

معاون حقوقی حسن روحانی از ۶۰ درصد فرار مالیاتی در ایران خبر داد

elham aminzadeh

الهام امین زاده، معاون رئیس‌جمهوری ایران، روز پنجشنبه در مشهد، با اشاره به آنچه «۶۰ درصد فرار مالیاتی» در ایران نامید، گفت: «فقط ۳۲ درصد از کسانی که باید مالیات بدهند، بار مالیاتی را بر دوش می‌کشند.»
به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، معاون حقوقی حسن روحانی افزود که مالیات در ایران از سوی تولیدکنندگان شناسنامه‌دار و حقوق‌بگیران دولتی پرداخت می‌ شود.
در این ارتباط،‌ محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ایران، در ابتدای هفته جاری گفته بود که دولت بر اساس مصوبه مجلس از سال آینده از «آستان‌های مقدس و قرارگاه‌ها» مالیات دریافت می‌کند.

Read more ...

محاکمه بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده فساد نفتی چهارشنبه ۲۱ بهمن ماه پایان یافت

Babak Zanjani final court

با برگزاری بیست‌ و ششمین جلسه دادگاه، محاکمه بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده فساد نفتی امروز چهارشنبه ۲۱ بهمن ماه پایان یافت. بر اساس گزارش‌ها حمید فلاح هروی و مهدی شمس دو متهم دیگر این پرونده هستند.ر آخرین جلسه دادگاه فساد نفتی، بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده به همراه وکلای خود، آخرین دفاعیاتد دشان را ارائه کردند.بعد از آخرین دفاعیات بابک زنجانی، قاضی ابوالقاسم صلواتی رئیس دادگاه با اعلام ختم جلسه محاکمه اعلام کرد: در اولین فرصت و طبق موازین قانونی،‌ حکم متهمان پرونده را اعلام می‌کند دادگاه موظف است ظرف مدت یک ماه حکم را صادر کند.

Read more ...

احتمال پرواز مدرن‌ترین هواپیمای بوئینگ به‌سوی ایران

boeing 737 max

در حالی که بوئینگ ۷۳۷ مکس که جدیدترین ساخته بوئینگ است طی چند روز اخیر اولین پرواز آزمایشی خود را قبل از تولید انبوه انجام داده، مدیران ایران ایر پس از خرید ۱۱۸ ایرباس خبر از مذاکره برای خرید هواپیمای مدرن بوئینگ  ۷۳۷  مکس می‌دهند.

محمدرضا خوشنویسان  عضو هیات مدیره ایران ایر گفته است «مناسب‌ترین گزینه هواپیماهای آمریکایی برای ناوگان ایرانی، بویینگ مدل ۷۳۷ است.»

 بر اساس گزارش خبرگزاری فارس عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی هم گفته است ایران با شرکت  بوئینگ  برای  خرید هواپیماهای برد متوسط و بردکوتاه مذاکراتی داشته است.

Read more ...

دادستانی تهران برای بابک زنجانی تقاضای «اشد مجازات» کرد

Babak Zanjanee Court

پس از پایان مهلت ۴۵ روزه دادگاه به بابک زنجانی برای پرداخت بدهی‌هایش، محاکمه او از سر گرفته شد و نماینده دادستان با تاکید بر اینکه آقای زنجانی برای پرداخت بدهی‌های خود «اقدامی انجام نداده است»، برای سه متهم پرونده تقاضای «اشد مجازات» کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، رضا نجفی، نماینده دادستان، روز سه‌شنبه، ۲۰ بهمن، در بیست‌وپنجمین جلسه دادگاه بابک زنجانی اعلام کرد که او «فرصت کافی برای پرداخت بدهی خود داشته اما اقدامی انجام نداده است».

نماینده دادستان گفت که به همین دلیل برای هر سه متهم این پرونده «تقاضای اشد مجازات» دارد.

Read more ...

More Articles ...

 1. اعتصاب کارگران گمرک عراق صادرات ایران را مختل کرد
 2. ظریف: ایران تا کنون ۲.۸ میلیارد دلار به سوریه کمک کرده است
 3. بانک‌های اروپایی هنوز در احیای روابط خود با ایران «مردد هستند»
 4. ایران باید حدود یک میلیارد دلار غرامت گازی به ترکیه پرداخت کند
 5. ایران ۲۰ هواپیمای کوچک از ایتالیا خرید
 6. تفاهم‌نامه‌ای میان یک شرکت دارویی بزرگ و وزارت بهداشت ایران امضا شد
 7. ایران و فرانسه بیست سند همکاریهای اقتصادی و صنعتی امضا کردند
 8. ایران و فرانسه قرارداد خرید ۱۱۸ هواپیمای ایرباس را امضاء کردند
 9. به گزارش رویترز، ‌ ایران و ایتالیا قراردادهایی به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد دلار امضا خواهند کرد
 10. «برند» و قاچاق عامل بحران در صنعت پوشاک ایران
 11. نه بانک ایرانی رسما از تحریم‌های بین المللی خارج شدند
 12. نرخ بیکاری در ایران در پاییز ۹۴ به ۱۰.۷ درصد رسید
 13. بازار جهانی بورس به پایین‌ترین سطح خود در دو سال اخیر رسید
 14. بخشی از پولهای بلوکه شده ایران ، آزاد شد
 15. سه شماره برنده قرعه کشی بخت آزمایی یک و نیم میلیارد دلاری آمریکا شدند
 16. سقوط قیمت نفت به ۳۰ دلار؛ احتمال افت به کانال ۲۰ دلاری
 17. دولت ایران واردات کالا از عربستان سعودی را ممنوع اعلام کرد
 18. قیمت نفت به کمترین میزان در ۱۱ سال اخیر رسید
 19. سقوط قیمت نفت ایران به سطح ۲۸ دلار
 20. واردات و صادرات غیر نفتی ایران در ۹ ماه اول امسال کاهش یافت
 21. بازگشت سیتروئن به ایران
 22. روسیه در سال ۲۰۱۶ «بیش از دو میلیارد دلار» به ایران وام می‌دهد
 23. گران‌ترین خانه جهان فروش رفت؛ قیمت ۳۰۱ میلیون دلار
 24. آمریکا و کوبا برای راه اندازی خط هوایی تجاری بین دو کشور به توافق رسیدند
 25. احتمال کاهش یا حذف تعرفه گمرکی محصولات کشاورزی ایران از سوی روسیه
 26. قیمت نفت اوپک، روز چهارشنبه، به زیر ۳۵ دلار سقوط کرد
 27. احتمال سقوط بیشتر بهای نفت
 28. رنو کوئید ارزان‌ترین محصول این شرکت به جای پراید
 29. زنگنه کاهش بالای یک میلیون بشکه‌ای از تولید اوپک را خواستار شد
 30. هفت تن از کارگران معترض سیمان لوشان اخراج شدند

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311