Friday 22 January 2021 / جمعه 3 بهمن 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

اخبار اقتصادی

اعتصاب کارگران گمرک عراق صادرات ایران را مختل کرد

iraqi customs problem

کارگران گمرک عراق در مرز قصر شیرین از روز چهارشنبه ۱۴ بهمن دست به اعتصاب زده‌اند. این اعتصاب روند صادرات کالاهای ایران از مرز پرویزخان قصر شیرین را مختل کرده است. خبرگزاری کار ایران، ایلنا گزارش داده که کارگران گمرک عراق در مرز قصر شیرین از روز چهارشنبه ۱۴ بهمن (۳ فوریه) در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مطالباتشان دست به اعتصاب زده‌اند.
این کارگران چهار ماه است که مطالباتشان را دریافت نکرده‌اند و با این اعتصاب قصد دارند اعتراضشان را به مسئولان اقلیم کردستان عراق اعلام کنند.

Read more ...

ظریف: ایران تا کنون ۲.۸ میلیارد دلار به سوریه کمک کرده است

zarif support syria

وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه ۱۵ بهمن اعلام کرد که تهران تاکنون دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار به سوریه کمک کرده است. وی همچنین خواستار از سرگیری مذاکرات متوقف شده سوریه در ژنو شد.

محمدجواد ظریف که در کنفرانس بین‌المللی کمک به سوریه در لندن سخن می‌گفت تصریح کرد که کمک‌های ایران معطوف به آوارگان سوریه در داخل این کشور بوده است.

وی اشاره نکرد که این کمک‌ها چگونه در اختیار «آوارگان» سوری قرار گرفته ولی به نظر می‌رسد که تهران این کمک‌ها را مستقیماً در اختیار دمشق قرار داده است.

Read more ...

بانک‌های اروپایی هنوز در احیای روابط خود با ایران «مردد هستند»

europ banks iran

خبرگزاری فرانسه به نقل از برخی مقام‌های مالی و بانکی اروپایی می‌گوید با وجود لغو تحریم‌های اتمی، وضعیت روابط میان بانک‌های اروپایی و ایران همچنان مبهم است و آنها محتاط و در انتظار روشن شدن اوضاع هستند.برخی سیاستمداران اروپایی نیز در میان کسانی هستند که از مقام‌های آمریکایی خواسته‌اند در مورد خطرپذیری، نحوه و حوزه داد و ستدهای مالی توضیحاتی ارائه کنند.
ماتیاس فکل، وزیر بازرگانی خارجی فرانسه، پیشتر گفته بود از واشینگتن خواسته است تا در ارتباط با لغو تحریم‌های ایران، پارامترها و جدول زمانی موجود، شفاف‌سازی کند.

Read more ...

ایران باید حدود یک میلیارد دلار غرامت گازی به ترکیه پرداخت کند

iran turkish gas

ترکیه در دومین شکایت گازی خود از ایران موفق به دریافت حکم یک میلیارد دلار جریمه بابت گران‌فروشی گاز ایران به این کشور شد.معاون وزیر نفت ایران با اشاره به محکومیت ایران در دومین داوری دادگاه لاهه گفت: تهران احتمالا باید حدود یک میلیارد دلار غرامت گازی به ترکیه پرداخت کند.
به گزارش خبرگزاری مهر،‌ حمیدرضا عراقی افزود که هنوز میزان جریمه، قطعی نیست ولی حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت گاز صادراتی به ترکیه خواهد بود.

Read more ...

ایران ۲۰ هواپیمای کوچک از ایتالیا خرید

farhad parvaresh

شرکت‌ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) قرار‌داد خرید ۲۰ فروند هواپیمای مسافرتی کوچک را با شرکت ای‌پی‌آر ایتالیا امضاء کرد.فرهاد پرورش، مدیر عامل شرکت‌ هواپیمایی جمهوری اسلامی امروز دوشنبه گفت مدل این هواپیماها «ای‌پی‌آر – ۷۲» است و ظرفیت ۷۰ نفر را دارد.
دو تا چهار فروند از این هواپیماهای مسافرتی در سال جاری میلادی و بقیه هواپیماها در سال‌های آینده به ایران تحویل داده خواهند شد.

Read more ...

تفاهم‌نامه‌ای میان یک شرکت دارویی بزرگ و وزارت بهداشت ایران امضا شد

medicine contract iran france

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) روز جمعه اعلام کرد که همزمان با سفر حسن روحانی به فرانسه، یک تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت دارویی سانوفی و وزارت بهداشت ایران امضا شده است.رئیس هیات مدیره این شرکت در حضور حسن روحانی، محمد جواد ظریف و حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، گفته است که این شرکت در ایران حضوری بلندمدت خواهد  داشت و متعهد به ارائه راه‌حل‌های نوآورانه و راه‌کارهای درمانی جدید خواهد بود.
شرکت سانوفی، یک شرکت چندملیتی و مستقر در فرانسه است و بر اساس فروشِ داروهای نیازمندِ نُسْخه، پنجمین شرکت دارویی بزرگ جهان به شمار می‌رود.
در سال‌های اخیر دارو جزء اقلام تحریمی در ایران نبوده، اما به دلیل تحریم‌های بانکی، واردات آن با مشکلاتی مواجه بوده است.

ایران و فرانسه بیست سند همکاریهای اقتصادی و صنعتی امضا کردند

iran france economy contract

ایران و فرانسه بیست سند همکاری اقتصادی ، مالی ، صنعتی وارتباطات امضا کردند.این اسناد عصر پنجشنبه در کاخ الیزه و در آخرین روز سفر رسمی حسن روحانی و هیات همراه او به پاریس با شرکت وزرای کابینه هر دو کشور به امضا رسید. یکی از اسناد امضا شده ، توافق تهران و پاریس برای خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای مسافربری ایرباس به ارزش ۲۵ میلیارد دلار است.
شرکت خودروسازی «پژو-سیتروئن » نیزبا «ایران خودرو» به توافق رسید تا به زودی تولیداتش را در ایران از سر بگیرد. همزمان در روز پنجشنبه رئیس اجرایی شرکت نفتی توتال فرانسه اعلام کرد که بزودی قرارداد خرید نفت از ایران را امضا خواهد کرد

ایران و فرانسه قرارداد خرید ۱۱۸ هواپیمای ایرباس را امضاء کردند

iran france airbus

ایران و فرانسه روز پنجشنبه هشتم بهمن در جریان دیدار حسن روحانی از این کشور ۲۰ قرارداد و تفاهنامه با یکدیگر امضاء کردند که خرید ۱۱۸ هواپیمای ایرباس به ارزش ۲۵ میلیارد دلار از مهمترین این قراردادهاست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این قرارداد شامل خرید ۷۳ هواپیمای بزرگ و ۴۵ هواپیمای متوسط خواهد بود.

در این قرارداد همچنین آمده است که «همه ۱۱۸ هواپیما نو خواهند بود، خلبانان آن آموزش خواهند دید و خدمات فرودگاهی و مدیریت ترافیک هوایی آنها نیز تحت پوشش قرار می‌گیرند».

Read more ...

به گزارش رویترز، ‌ ایران و ایتالیا قراردادهایی به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد دلار امضا خواهند کرد

iran italy 18 billion dollars

یک منبع دولتی ایران روز دوشنبه به خبرگزاری رویترز گفت که قرار است در جریان سفر رییس جمهوری ایران به ایتالیا، قراردادهایی به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بین دو کشور به امضا برسد. حسن روحانی روز دوشنبه وارد رم، ‌ پایتخت ایتالیا، ‌شد و مورد استقبال پائولو جنتیلونی، وزیر خارجه ایتالیا، قرار گرفت. وی روز  دوشنبه، ‌با «سرجیو ماتارِلا» رییس جمهوری ایتالیا، ‌ دیدار کرد.
به نوشته رویترز، ‌منبع دولتی ایران که نامش فاش نشده گفت از جمله قراردادهایی که قرار است در این سفر امضا شود، احداث یک خط لوله دو هزار کیلومتری از سوی شرکت نفتی «سایپام» ایتالیاست. ارزش این قرارداد بین چهار تا پنج میلیارد دلار ‌است.
شرکت فولاد «دانیلی» ایتالیا نیز قرار است توافقی به ارزش پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار با ایران امضا کند که شامل ایجاد یک شرکت مشترک فولاد با ایران خواهد شد

More Articles ...

 1. «برند» و قاچاق عامل بحران در صنعت پوشاک ایران
 2. نه بانک ایرانی رسما از تحریم‌های بین المللی خارج شدند
 3. نرخ بیکاری در ایران در پاییز ۹۴ به ۱۰.۷ درصد رسید
 4. بازار جهانی بورس به پایین‌ترین سطح خود در دو سال اخیر رسید
 5. بخشی از پولهای بلوکه شده ایران ، آزاد شد
 6. سه شماره برنده قرعه کشی بخت آزمایی یک و نیم میلیارد دلاری آمریکا شدند
 7. سقوط قیمت نفت به ۳۰ دلار؛ احتمال افت به کانال ۲۰ دلاری
 8. دولت ایران واردات کالا از عربستان سعودی را ممنوع اعلام کرد
 9. قیمت نفت به کمترین میزان در ۱۱ سال اخیر رسید
 10. سقوط قیمت نفت ایران به سطح ۲۸ دلار
 11. واردات و صادرات غیر نفتی ایران در ۹ ماه اول امسال کاهش یافت
 12. بازگشت سیتروئن به ایران
 13. روسیه در سال ۲۰۱۶ «بیش از دو میلیارد دلار» به ایران وام می‌دهد
 14. گران‌ترین خانه جهان فروش رفت؛ قیمت ۳۰۱ میلیون دلار
 15. آمریکا و کوبا برای راه اندازی خط هوایی تجاری بین دو کشور به توافق رسیدند
 16. احتمال کاهش یا حذف تعرفه گمرکی محصولات کشاورزی ایران از سوی روسیه
 17. قیمت نفت اوپک، روز چهارشنبه، به زیر ۳۵ دلار سقوط کرد
 18. احتمال سقوط بیشتر بهای نفت
 19. رنو کوئید ارزان‌ترین محصول این شرکت به جای پراید
 20. زنگنه کاهش بالای یک میلیون بشکه‌ای از تولید اوپک را خواستار شد
 21. هفت تن از کارگران معترض سیمان لوشان اخراج شدند
 22. اختلاس جدید ۱۶۰ میلیارد تومانی از وزارت نفت
 23. قیمت دلار امروز با روندی افزایشی 3 هزار و 600 تومان تعیین شد
 24. روایت زنجانی از محموله توقیفی طلا؛ «طلا را با سرب جایگزین کردند»
 25. تأکید رؤسای جمهور ایران و روسیه بر افزایش تولید و صادرات گازی
 26. عراق نفت خود را به «۳۰ دلار» هم می‌فروشد
 27. ارتقای چشم‌انداز اعتباری ایران در گزارش موسسه اعتبارسنجی کپیتال اینتلیجنس
 28. نظام پولی بنی‌امیه در قلمرو «داعش»
 29. فرزند عطاءالله مهاجرانی «در ارتباط با دکل نفتی گم‌شده بازداشت شد»
 30. کاهش فروش جهانی فولکس واگن

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311