Saturday 4 July 2020 / شنبه 14 تير 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

first approved cancer treatment

سازمان غذا و داروی آمریکا روز چهارشنبه هشتم شهریور ماه اعلام کرد برای نخستین بار درمان ژن در آمریکا را تائید کرده است. اف دی ای یا سازمان غذا و داروی آمریکا «کیمریا» را تائید کرده که دانشمندان به آن داروی...

زنده می گویند.

این روش درمان شامل استفاده از سلولهای دفاعی بدن بیمار برای مبارزه سرطان می باشد. سازمان غذا و داروی آمریکا تائید این روش را اقدامی تاریخی نامیده است.

این دارو برای درمان سرطان خون و مغز استخوان کودکان و جوانان تائید شده است. این دو سرطان شایعترین عنوان سرطان در بین جوانان در آمریکا هستند. بیش از ۳۱۰۰ جوان زیر بیست سال در امریکا به این دو سرطان مبتلا هستند.

اسکات گوتلیب، کمیسیونر سازمان غذا و داروی آمریکا گفت: «ما وارد یک مرز جدید در نوآوریهای پزشکی شده ایم که به ما این توانایی را می دهد که سلول فرد بیمار را برای حمله به سرطان کشنده برنامه ریزی کنیم.»

در این روش سلولهای دفاعی بیمار از بدن او جدا شده و در آزمایشگاه برای حمله به سلولهای لوکیمیا و کشتن آنها دستکاری می شوند.

به گفته نوارتیس، شرکت سازنده این روش، یک بار درمان با این روش برای بیمارانی که نتیجه مثبت میگیرند ۴۷۵ هزار دلار هزینه خواهد داشت. بیمارانی که جواب مثبت نمی‌گیرند هم مبلغی نخواهند پرداخت.

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311