Thursday 6 August 2020 / پنجشنبه 16 مرداد 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

zika solutions

فاطما گل اریلدیز، یکی از چهل محققان در آمریکا امیدوارند به ساخت داروی آلزایمر نزدیک شده باشند.
محققان شرکت بیوجن، پس از آزمایش داروی "آدوکانوماب" بر روی ۱۶۵ بیمار مبتلا به آلزایمر به مدت یکسال به این نتیجه رسیدند که این دارو نه فقط برای این افراد مضر نبوده بلکه زوال حافظه را متوقف کرده است.
با این حال چهل نفر از کسانی که در این کارآزمایی شرکت کرده بودند به دلیل عوارض جانبی مثل سردرد از ادامه کارآزمایی خودداری کردند.
هر چند نتایج اولیه امیدوارکننده بود اما برای اطمینان از سودمندی و بی ضرر بودن دارو به تحقیقات بسیار بیشتر و گسترده‌تری نیاز است.


از این رو محققان بیوجن در مرحله بعدی قصد دارند کارآزمایی خود را روی بیش از ۲۷۰۰ بیماری که در مراحل اولیه هستند، در آمریکا، اروپا و آسیا انجام دهند.
اسکن مغز تاثیر دوز‌های متفاوت دارو را بعد از یک سال درمان نشان می‌دهد
در آلزایمر نوعی پروتئین به نام آمیلوئید-بتا در مغز رسوب می‌کند و باعث تخریب سلول‌های عصبی می‌شود از این رو پیشگیری از ایجاد این رسوبات آمیلوئید، هدف اصلی محققانی است که به دنبال داروی آلزایمر هستند.
با این حال جستجوی داروی آلزایمر تا به حال ناامیدکننده بوده، آخرین دارویی که برای درمان آلزایمر مجوز گرفته ده سال پیش ساخته شده است.
متخصصان و کارشناسان دیگر از نتایج تحقیق شرکت بیوجن که در نشریه نیچر منتشر شده‌، "با احتیاط" استقبال کرده‌اند.
دکتر دیوید رینولدز دانشمند ارشد موسسه تحقیقات آلزایمر بریتانیا می‌گوید نتایج این تحقیق حاکی از "شواهدی وسوسه‌انگیز است که شاید رده دارویی جدیدی برای درمان این بیماری در چشم‌انداز باشد."
دکتر جیمز پیکت رییس تحقیقات انجمن آلزایمر بریتانیا هم می‌گوید:
"نکته جالب این است که هر چه دوز دارو بیشتر باشد آمیلوئید بیشتری از مغز افراد پاک می‌شود."
در حال حاضر داروهای موجود در بازار مستقیما بر روند بیماری تاثیری نمی‌گذارند بنابراین دارویی که با زدودن آمیلوئید، واقعا سیر بیماری را کُند کند، تحول بسیار قابل توجهی است."
اما دکتر تارا اسپایرز-جونز از دانشگاه ادینبورو محتاطانه اظهار خوش بینی می‌کند و زیاد هیجان‌زده نیست "چون بسیاری از داروهایی که در مراحل اولیه به خوبی جواب می‌دهند در تحقیقات بزرگتر ناکام می‌مانند."
جان هاردی پروفسور علوم اعصاب در دانشگاه UCL می‌گوید: "این یافته‌های جدید بسیار وسوسه‌انگیزند اما هنوز قطعی نیستند." استاد اخراج شده، به بی‌‎بی‌سی ترکی گفته است: "دانشگاه اسامی امضاکنندگان بیانیه صلح را به شورای آموزش عالی گزارش داد و این شورا ما را اخراج کرد. این سیاست پاکسازی دانشگاه از صداهای انتقادی است."


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311