Saturday 25 November 2017 / شنبه 4 آذر 1396

جستجو

P7a

AndishehTV

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اخبار علمی

شرکت گوگل، سیستم پرداخت موبایل خود را با نام "اندروید پِی" در بیش از یک میلیون جایگاه در آمریکا راه‌اندازی کرده است

شرکت گوگل، سیستم پرداخت موبایل خود را با نام "اندروید پِی" در بیش از یک میلیون جایگاه در آمریکا راه‌اندازی کرده است.google android pay
این سیستمِ پرداخت لمسی در بازار رو به رشد پرداخت موبایل با اپل پِی متعلق به شرکت اپل رقابت می‌کند
برآورد می‌شود که بازار پرداخت موبایل در جهان تا سال ۲۰۱۷ حدود هزار میلیارد دلار ارزش داشته باشد.
شرکت‌های فن‌آوری تلاش می‌کنند خریداران را قانع کنند که به جای کارت بانک از گوشی‌های موبایل خود برای پرداخت‌هایشان استفاده کنند.
این سیستم به کاربران اجازه می‌دهد که مشخصات کارت اعتباری خود را در تلفن‌هایشان وارد کنند و پرداخت خود را از طریق لمس گوشی با داستگاه انجام دهند.
فروشگاه‌هایی مانند میسیز، بلومینگدیلز و سابوِی از جمله اولین شرکت‌هایی هستند که پرداخت موبایل با سیستم جدید گوگل را می‌پذیرند

ایرانی‌ها بیشتر اوقات شبانه‌روز را به مراقبت از خود و استراحت مشغولند و تنها ٢ ساعت و ٥٥ دقیقه فعالیت شغلی دارند.

به گزارش فرارو، مرکز آمار ایران در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد: ایرانیان بالای ١٥‌سال در یک شبانه‌روز به‌طور متوسط بیشترین زمان خود را به فعالیت‌های نگهداری و مراقبت شخصی با ١٣ ساعت و ١٢دقیقه، فعالیت خانه‌داری با ٣ ساعت و fararu iran comunity service١٨ دقیقه، کار و فعالیت‌های شغلی با ٢ ساعت و ٥٥ دقیقه و استفاده از رسانه‌های جمعی با ٢ ساعت و ٣ دقیقه، اختصاص داده‌اند. مرکز آمار ایران در پاییز‌ سال ٩٣ پژوهشی با عنوان طرح آمارگیری گذران وقت نقاط شهری انجام داد که این طرح با هدف ارایه اطلاعات مربوط به شناخت الگوی گذران وقت افراد ١٥ساله و بیشتر اجرا شد. در پرسشنامه‌های فردی، اعضای ١٥ساله و بیشتر خانوار فعالیت‌های گذران وقت خود را در ٢٤ ساعت و به تفکیک کسرهای زمانی ١٥دقیقه‌ای وارد کردند که گزیده‌ای از مهم‌ترین نتایج این طرح اعلام شد.

Read more ...