Saturday 31 October 2020 / شنبه 10 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

nasirabad shahriar cemetery

در پی انتشار یک گزارش اجتماعی در روزنامه «شهروند» چاپ تهران، درباره زندگی گورخواب‌ها در گورستان نصیرآباد شهرستان شهریار، مسئولان این شهرستان صبح سه‌شنبه ۷ دی با کتک آن‌ها را از این گورستان بیرون راندند.

به‌گزارش سایت «قانون»، این اقدام در حالی صورت گرفت که گروهی از خبرنگاران و انجمن‌های خیریه برای رسیدگی به‌وضعیت این گورخواب‌ها به گورستان نصیرآباد رفته بودند اما با گورستانی خالی مواجه شدند.
بنا به این گزارش حاضران در گورستان پس از جست‌وجو‌های فراوان تنها یکی از این گورخواب‌ها را پیدا کردند که او نیز با ترس گفته است: «تنهایمان بگذارید صبح زود یک‌سری از مسئولان آمدند و ما را با کتک بیرون کردند، الان همین گور را برای خوابیدن نداریم.»


«قانون» نوشته است این گور‌خواب‌ها پس از بیرون رانده شدن از گورستان به خانه‌ نیمه‌کاره‌ای در همان حوالی پناه برده‌اند.
از سوی دیگر خبرگزاری «میزان» وابسته به قوه قضائیه نوشته است که روح‌الله حسین‌زاده، دادستان دادگستری عمومی انقلاب شهرستان شهریار به کلانتری، بهزیستی و شهرداری این شهرستان دستور داده تا گورخواب‌های گورستان نصیرآباد را جمع‌آوری کنند.
اصغر فرهادی به انتشار گزارشی از زندگی برخی کارتن‌خواب‌ها در قبرهای یکی از گورستان‌های اطراف تهران واکنش نشان داد و آن را مایه شرمساری خود و همه مسئولین دانست.
اصغر فرهادی، سینماگر برجسته بین‌المللی روز سه شنبه ۷ دی با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران به توصیف «وضعیت امروز» جامعه ایران پرداخت: «ما مردمانی که دیگر دوست داشتن هم‌وطن را از یاد برده‌ایم، ما که خشونت‌های پنهان و ریز در رفتار و گفتار روزمره‌مان ابزاری شده است برای بیرون کشیدن گلیم فردی‌مان از اجتماع. ما که دروغ را به عنوان مهارتی برای زیستن دوگانه در بیرون و درون خانه می‌آموزیم و به کودکان‌مان می‌آموزانیم.»
به گفته آقای فرهادی اندک کسانی که از رنج‌ها می‌گویند با «انگ سیاه‌نمایی» مورد هجمه‌اند اما «انگ سیاه‌نمایی فراری‌ست رو به جلو از سوی مسئولان برای عدم پذیرش مسئولیت سیاهی‌ها


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311