Sunday 9 May 2021 / يكشنبه 19 ارديبهشت 1400

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

44 dead yurt cone

یازده روز پس از انفجار مرگبار در معدن زغال‌سنگ زمستان یورت آزادشهر در استان گلستان، مقام‌ها در ایران می‌گویند که جسد آخرین معدنکار کشته شده از این معدن خارج شده و به این ترتیب تعداد قطعی کشته شدگان ۴۴ نفر بوده است.


حمیدرضا منتظری، معاون مدیرکل بحران استانداری گلستان می‌گوید که پیکر این معدنکار از تونل شماره یک معدن خارج شده، اما عملیات آوار برداری ادامه خواهد یافت.
به گزارش خبرگزاری کار ایران، ۲۲ نفر از کشته شدگان پس از وقوع انفجار برای نجات جان همکاران گرفتار شده خود وارد معدن شده بودند، اما در اثر استنشاق گازهای سمی جان خود را از دست دادند.
عامل قطعی انفجار روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت در این معدن هنوز اعلام نشده، اما گفته شده که جرقه ناشی از "باتری به باتری" کردن لوکوموتیو معدن از سوی کارگران باعث انفجار شده است.
سانحه معدن یورت که معدنچیان آن مدتی پیش به تعویق طولانی پرداخت دستمزد خود اعتراض کرده بودند و کشته شدن عده زیادی از آنها واکنش‌های گسترده ای در ایران برانگخیت.
حضور حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در میان معدنچیان و سخنان اعتراض آمیز یکی از معدنچیان که با حمله عده ای به خودروی حامل آقای روحانی همراه شد، در فضای انتخاباتی ایران بازتابی گسترده یافت.
آقای روحانی در یکی از سخنرانی های انتخاباتی خود گفت که مالکان این معدن مسئول هستند و از آنها انتقاد کرد که حتی به معدن سر نزده اند.
گزارش‌ها حاکی است که معدن با چند واسطه به صندوق تعاون بسیج تعلق دارد.
پیمانکار معدن به دادسرا احضار شده و مورد پیگرد قانونی قرار گرفته است.

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311