Saturday 31 October 2020 / شنبه 10 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

sigmar gabriel in iran

زیگمار گابریل وزیر خارجه آلمان روز دوشنبه گفت ایران اگر می‌خواهد مناسبات خوبی با غرب داشته باشد، باید از حمایت گروه‌های مسلح در سوریه و عراق که به بی‌ثباتی خاورمیانه کمک می‌کنند، دست بردارد....


به گزارش خبرگزاری رویترز آقای گابریل این سخنان را در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه فرانسه ژان ایو لو دریان ایراد کرد.
گابریل افزود:‌ «در بسیاری از درگیری‌های منطقه ایران نقش دشواری بازی می‌کند، بویژه در عراق و سوریه.»
زیگمار گابریل با اشاره به انتخاب دوباره حسن روحانی برای ریاست جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ «پیام بایر این باشد که ما آماده کار با دولت جدید هستیم اما انتظار داریم که ایران در منطقه مسئولانه رفتار کند، و به جای حمایت از ترور از سیاست‌های صلح حمایت کند.»
وزیر خارجه آلمان تاکید کرد «وقتی این اتفاق بیفتد، آن زمان اعتماد برای این که ایران مکانی برای سرمایه‌گذاری است بازمی‌گردد.»
لو دریان نیز ایران را به اجرای کامل توافق اتمی با شش کشور قدرتمند جهان - برجام- که در سال ۲۰۱۵ امضا شد ترغیب کرد.
اظهارات وزیر خارجه آلمان در حالی است که در دو روز گذشته، مقام های آمریکایی نیز در واکنش به انتخاب آقای روحانی تاکید کرده اند ایران باید به مطالبات جامعه جهانی احترام بگذارد.
رکس تیلرسون روز یکشنبه از روحانی خواست که از تنش آفرینی در خاورمیانه دست بردارد.
رئیس جمهوری آمریکا هم در جمع رهبران کشورهای اسلامی گفت که برهم زدن ثبات در خاورمیانه راهی نمی گذارد جز اینکه کشورهای مسلمان، ایران را منزوی کنند.

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311