Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

iran new rocket test

یک مقام آمریکا روز سه‌شنبه ۱۸ اسفند اعلام کرد که ایالات متحده از نزدیک گزارش‌های منتشره درباره آزمایش‌های موشک بالستیک از سوی ایران را دنبال می‌کند و در صورت تایید آن‌ها، از طریق شورای امنیت سازمان ملل «پاسخ مناسبی» به آن داده خواهد شد.
مارک تونر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در این زمینه اظهار داشت: «ما از این موضوع مطلع هستیم و از نزدیک گزارشی‌های مربوط به چندین آزمایش موشک‌های بالستیک از سوی ایران را دنبال می‌کنیم».
به گزارش خبرگزاری رویترز، وی تاکید کرد که آزمایش‌های یاد شده نقض «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) نیست ولی «نشانه‌های قوی» وجود دارد که قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل نقض شده است.


آقای تونر گفته که اگر گزارش‌های منتشره درباره آزمایش موشکی ایران تایید شود، «این موضوع را در شورای امنیت مطرح خواهیم کرد».
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا افزود: «این تحول نشان می‌دهد که چرا ما باید از نزدیک با متحدان خود در سراسر جهان همکاری کنیم تا برنامه موشکی ایران را کند و محدود کنیم».
وی با اشاره به «بررسی جدی» این آزمایش‌ها و دادن «پاسخ مناسب» به آن، گفت: «ما همچنین اقدامات یکجانبه‌ای را برای مقابله با تهدیدهای برنامه موشکی ایران به اجرا در می‌آوریم».


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311