Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Mohsen Hajaji pasdar

رویترز در گزارشی نوشت ایران در ازای تحویل گرفتن جسد محسن حججی عضو سپاه پاسداران به داعش اجازه داد ۳۰۰ تن از اعضای خود را به همراه خانواده هایشان از مرز لبنان خارج کند و به مرزهای عراق و سوریه بفرستد....

محسن حججی عضو سپاه پاسداران دو هفته پیش در سوریه توسط جنگجویان داعش اسیر و کشته شد.
به گزارش رویترز از شبکه تلویزیون المنار، حزب الله گروه دست نشانده ایران در لبنان که واسطه این معامله بود پس از تحویل گرفتن جسد اعلام کرد برای اطمینان از اینکه جسد به محسن حججی تعلق دارد از آن آزمایش دی ان ای به عمل خواهد آمد، سپس به ایران فرستاده می شود.
پیشتر داعش در ویدیوئی جسد بدون سر پاسدار ایرانی را به نمایش گذاشت.
حسن نصرالله می گوید علاوه بر حججی، تحویل جسد سربازان لبنانی، جسد دو عضو دیگر حزب الله و نیز یک عضو نیروی نظامی گروه که در اسارت داعش بود بخشهائی از توافق با داعش بوده است.
رامی عبدالرحمان مدیر دیده بان حقو ق بشر سوریه مستقر درلندن می گوید پس ازآنکه آمبولانس حامل زخمی های داعشی با عبور از مرز لبنان وارد منطقه زیر کنترل داعش در سوریه شدند، داعش جسد حججی را به عوامل حرب الله تحویل داد.
معامله ایران با داعش خشم دولت عراق و ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا را برانگیخت.
عراق می گوید این داعشی ها می بایست در جریان جنگ و درگیری کشته شوند نه آنکه به انها اجازه داده شود سالم به مرزهای عراق بروند.
در همین راستا هواپیماهای ائتلاف روز چهارشنبه طی حملاتی مانع از حرکت کاروان داعشی ها شدند.
سرهنگ رایان دیل سخنگوی ائتلاف می گوید حرکتهای کاروان داعشی زیر نظارت دقیق نیروهای ائتلاف قرار دارد.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311