Sunday 9 May 2021 / يكشنبه 19 ارديبهشت 1400

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Khameneie United Arabia USA

رهبر ایران به شدت از مقام‌های عربستان سعودی انتقاد کرده و حاکمان این کشور را "رفتنی و ساقط شدنی" توصیف کرده است.
آیت‌الله علی خامنه‌ای شب گذشته در دیداری به مناسبت آغاز ماه رمضان...

گفت که دولت عربستان سعودی پول نفت را که ثروت ملی است، به جای خرج کردن برای بهبود زندگی مردم، برای نفع شخصی و خصوصی به "کفار تقدیم می‌کند."
رهبر ایران اضافه کرد: "احمق‌ها خیال می‌کنند که با دادن پول و با کمک کردن و با این چیزها می‌توانند صمیمیت دشمنان اسلام را جلب کنند، درحالی‌که صمیمیتی وجود ندارد؛ همان‌طور که خودشان هم گفتند، مثل گاو شیرده هستند؛ شیرشان را می‌دوشند، وقتی‌که دیگر شیر نداشتند، ذبحشان می‌کنند."
اشاره تلویحی رهبر ایران به قرارداد تسلیحاتی تازه آمریکا و عربستان است. سفر اخیر دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا به عربستان منجر به امضای قراردادی ۱۱۰ میلیارد دلاری شد. هدف از این قرارداد، حفظ بلندمدت امنیت عربستان در خلیج فارس اعلام شده است. اما ایران این معامله تسلیحاتی را علیه منافع خود در منطقه می‌داند.
محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران هم بعد از امضای این قرارداد در توییتر خطاب به رکس تیلرسون، همتای آمریکایی خود به طعنه نوشت "آمریکا در مهد دمکراسی و میانه‌روی [کنایه از نبود انتخابات درعربستان] به ایران که به تازگی یک انتخابات واقعی را پشت سر گذاشته، حمله می‌کند. این سیاست خارجی است یا دوشیدن ۴۸۰ میلیارد دلاری عربستان؟"
روابط ایران و عربستان سال‌هاست بر سر رقابت‌های منطقه ای تیره شده. بعد از حمله به سفارت و کنسولگری عربستان در تهران و مشهد تیرگی روابط به اوج رسید.
عربستان بعد از امضای برجام، از قدرت‌های غربی انتقاد کرد که چرا حاضر به امضای این قرارداد شده‌اند.
دیشب، ششم خردادماه، آیت‌الله خامنه‌ای، سیاست عربستان را در یمن و بحرین "ضد دین" خواند و گفت کل جامعه مسلمانان دچار مشکل است.
او درباره عربستان افزود: "اینها رفتنی هستند، اینها ساقط‌شدنی و نابودشدنی هستند... در این هیچ تردیدی نیست. البته ممکن است چهار صباح زودتر یا دیرتر انجام بگیرد؛ بستگی دارد به اینکه جامعه مومنین چه‌جوری عمل بکند؛ اگر درست عمل بکند، این اتفاق زودتر می‌افتد؛ اگر درست عمل نکند، این اتفاق چهار صباح دیرتر می‌افتد؛ اما حتما این اتفاق می‌افتد."


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311