Tuesday 27 October 2020 / سه شنبه 6 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

atena daemi

آتنا دائمی زندانی سیاسی در ایران در حالیکه محکومیت هفت ساله خود را تحمل می کند با چند اتهام جدید روبرو شده است. همزمان، تعدادی از فعالان سیاسی خواستار آزادی مرتضی مرادپور یک زندانی سیاسی دیگر شده اند.

معصومه نعمتی مادر آتنا دائمی که از آذرماه برای تحمل هفت ماه زندان برده شده، به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که در زندان، دخترش با پنج اتهام جدید روبرو شده است.
به گفته خانم نعمتی، با شکایت سپاه خانم دائمی به اتهامات جدیدی چون توهین به رهبری، مسئولان، نشر اکاذیب و ضرب و شتم ماموران متهم شده است.


مادر آتنا دائمی گفته در آخرین روزهای اذرماه این اتهامات به دختر زندانی اش در دادسرای زندان اوین تفهیم شده است.
همزمان، تعدادی از فعالان سیاسی و مدنی در نامه ای خواستار آزادی مرتضی مرادپور، زندانی سیاسی شده اند.
آقای مرادپور ۲۹ ساله، از فعالان مدنی آذربایجان است که به علت شرکت در یک همایش با مجوز دولتی بازداشت و زندانی شد. در این همایش برخی فعالان قومی شعارهایی درباره حق تحصیل به زبان مادری داده بودند و به خشک شدن دریاچه ارومیه اعتراض داشتند.
آقای مرادپور به سه سال زندان برای اتهام هایی چون تبلیغ علیه نظام و ارتکاب جرم علیه امنیت کشور محکوم شد. وی از مدتی پیش برای اعتراض به وضعیت خود در زندان اعتصاب غذا کرد.
نامه حمایت از وی را چهره هایی چون نسرین ستوده، احمد منتظریس، رضا علیجانی، عبدالعلی بازرگان و تقی رحمانی امضا کرده اند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311