Friday 30 October 2020 / جمعه 9 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Talented student bus accident Darab

واژگون شدن اتوبوس دانش آموزان دختر در مسیر بندرعباس به داراب منجر به مرگ هفت دانش آموز، دونفر از همراهان آنها و زخمی شدن بیش از سی نفر شد.
به گزارش خبرگزاری‌های داخلی ایران، این اتوبوس که دانش آموزان...

مقطع متوسطه را برای حضور در اردوی فرزانگان از استان هرمزگان به داراب در استان فارس می‌برد، بامداد جمعه ۱۰ شهریور به دلیل آنچه که پلیس «بی‌توجهی راننده به جلو و برخورد با قرنیز پل» عنوان کرد، واژگون شد.
در این حادثه کمک راننده، یکی از مربیان دانش آموزان و هفت دانش آموز در دم جان سپردند. بیش از ۳۰ زخمی حادثه با سه فروند بالگرد و چند آمبولانس به بیمارستان‌هایی در شیراز و داراب منتقل شدند. راننده اتوبوس نیز در بازداشت به سر می برد.
حسن نوری، معاون سازمان اورژانس ایران به خبرگزاری ایسنا گفت که پزشکی قانونی تا کنون مرگ ۹ نفر را تایید کرده اما احتمال افزایش جان باختگان وجود دارد. به گفته او، دو دانش‌آموز در این حادثه دچار قطع عضو شده‌اند.
این حادثه واکنش مقام‌های جمهوری اسلامی را در پی داشت و کمیسیون‌های عمران و آموزش مجلس از بررسی موضوع خبر دادند. وزیر آموزش و پرورش و قائم مقام وزیر بهداشت نیز راهی داراب شدند و در استان هرمزگان عزای عمومی اعلام شد.
ایران یکی از بالاترین ارقام تلفات جانی ناشی از سوانح رانندگی را دارد. بر اساس آمار رسمی، هر سال حدود ۱۷ هزار نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند.
سال گذشته اتوبوسی که سربازان ارتش را از پادگان ۰۵ کرمان به اهواز منتقل می‌کرد در نی ریز استان فارس واژگون شد. این حادثه ده‌ها زخمی و ۱۹ کشته بر جای گذاشت که ۱۳ نفر آنان سرباز بودند.
دلایل اصلی حوادث رانندگی در ایران، بی‌توجهی رانندگان به قوانین، فرسودگی و استاندارد پایین خودروها و مشکلات ایمنی و فنی جاده‌ها عنوان شده است.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311