Thursday 29 October 2020 / پنجشنبه 8 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

ahmad jannati khobregan

در رأی‌گیری روز سه‌شنبه، چهارم خرداد، احمد جنتی با کسب ۵۱ رأی از ۸۶ رأی اخذ شده، برای یک دوره دو ساله به ریاست مجلس خبرگان رسید.
در انتخابات ریاست دوره پنجم مجلس خبرگان ابراهیم امینی ۲۱ رأی و محمود هاشمی شاهرودی ۱۳ رأی کسب کردند.
رئیس دوره چهارم مجلس خبرگان محمد یزدی بود که در انتخابات اخیر از راه‌یابی به دور پنجم بازماند.


بر مبنای قانون اساسی ایران، مجلس خبرگان رهبری تنها نهادی است که وظیفه و اختیار انتخاب یا برکناری رهبر جمهوری اسلامی را بر عهده دارد.
علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نیز به مناسبت آغاز پنجمین دوره خبرگان رهبری با ارسال پیغامی «مسئولیت» این نهاد را توصیف کرد.
به گفته وی، این مسئولیت، «حراست دقیق و همه‌جانبه از هویت اسلامی و انقلابی نظام حاکم بر کشور و هدایت دستگاه‌های درهم‌تنیدهٔ این نظام به سمت هدفهای والا و عالیقدر آن است.»
محمود احمدی‌نژاد و سعید جلیلی از مهمانان افتتاحیه روز سه‌شنبه مجلس خبرگان هستند.
به گزارش روزنامه اعتماد هم‌چنین غلامحسین محسنی اژه‌ای، محمدباقر قالیباف، سعید جلیلی، علی اکبر صالحی، مصطفی پورمحمدی و حسینعلی امیری، علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه از مهمانان افتتاحیه دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری ایران، حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، روز سه‌شنبه در پایان مراسم افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: «ان‌شاءالله مردم عزیز ایران اسلامی هم با استقرار مجلس پنجم خبرگان از آینده‌شان مطمئن باشند.»
وی افزود: «امیدواریم سالیان دراز عمر با برکت رهبر معظم انقلاب پایدار بماند و مجلس خبرگان نیازی نداشته باشد در این زمینه تصمیم بگیرد اما بسیار مهم است که فقهایی در این زمینه تصمیم‌گیر هستند که منتخب مردم هستند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311