Thursday 29 October 2020 / پنجشنبه 8 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Explosion in coal mine Golestan

انفجار یک معدن زغال سنگ در استان گلستان باعث مجروح شدن دست کم ۳۰ نفر و حبس دهها کارگر در معدن شده است. در این بین، رسانه های ایران خبرهای ضد و نقیض از کشته شدن دو کارگر در این حادثه منتشر کرده اند....


انفجار معدن آزادشهر در ۹۰ کیلومتری شرق گرگان، ظهر روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت به وقت ایران رخ داد.
در پی این حادثه ابتدا سرپرست اورژانس ایران خبر از زخمی شدن ۱۹ کارگر و حبس ۹۰ کارگر دیگر در معدن داد.
ساعاتی بعد، صادقعلی مقدم، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد که تعداد زخمی ها به ۳۰ نفر رسیده است. او همچنین تعداد حبس شدگان در معدن را ۲۶ نفر اعلام کرد. حمیدرضا منتظری، معاون بحران استانداری گلستان اما تعداد حبس شدگان را بین ۳۰ تا ۴۰ نفر دانسته است.
علاوه بر این، خبرگزاری فارس از تایید کشته شدن دو کارگر در جریان حادثه گزارش دادند اما مقامات محلی حوزه بهداشت و درمان مرگ دو کارگر را رد کردند.
هیچ یک از مقام‌های مسئول تاکنون درباره دلیل وقوع حادثه اظهار نظر نکرده‌اند اما رسانه‌ها گزارش داده‌اند که تجمیع گاز در معدن و جرقه در اثر روشن کردن موتور دیزل باعث بروز انفجار شده است.
اسدالله قره‌خانی نماینده علی‌آباد کتول در مجلس نیز با اشاره به تلاش نیروهای امدادی برای نجات کارگران از احتمال بروز حادثه برای امدادگران و همچنین خطر مسمومیت کارگران حبس شده ابراز نگرانی کرده است.

بخت اندک نجات معدنچیان

در ادامه تلاش برای نجات معدنچیان حبس شده در زیر زمین، مدیر کل جمعیت هلال احمر استان گلستان عصر روز چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای امدادی تنها توانسته‌اند به عمق ۸۰۰ متری برسند. این در حالیست که معدنچیان در عمق ۱۸۰۰ متری گرفتار هستند.
به گفته این مقام هلال احمر، نیروهای امدادی در عمق ۸۰۰ متری دچار گازگرفتگی شده و به عنوان مصدوم خارج شدند.
با این حال مشخص نیست کارگرانی که در عمق ۱۸۰۰ متری و فضای مملو از گاز مونو اکسید کربن حبس هستند چه میزان بخت زنده ماندن دارند. ضمن اینکه به گفته معدنچیان، تونلی که انفجار در آن رخ داده یکی از تونل های بن بست این معدن بوده و فقط یک راه خروج داشته است.
در این بین، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان تاکید کرد که اولویت تیم‌های عملیاتی خروج گاز دی اکسید کربن و تزریق اکسیژن به داخل تونل است که در حال اجراست.
در پی این حادثه، علی ربیعی وزیر کار ایران از سوی دولت ماموریت پیدا کرده تا برای پیگیری رسیدگی به حادثه به استان گلستان برود.
آقای ربیعی به خبرگزاری ایلنا گفت که مراکز درمانی و امدادی در منطقه به حالت آماده باش در آمدند.
معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر در ۹۰ کیلومتری شرق گرگان است که گفته می‌شود مجموعا افزون بر ۵۰۰ کارگر در آن مشغول فعالیت هستند.
پیش از این، در حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو تهران که دی ماه سال گذشته رخ داد، ۱۹ تن کشته شدند که ۱۶ تن از آنان آتش‌نشان بودند.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311