Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

us congress persian gulf

وزارت امور خارجه ایران به طور رسمی نسبت به پیش نویس یک قطعنامه جدید در کنگره آمریکا و چگونگی نام بردن از خلیج فارس در این پیش نویس، اعتراض کرده است.
بر اساس گزارش ها، یادداشت اعتراض رسمی ایران تحویل سفارت سوئیس در تهران شده که حافظ منافع آمریکا در ایران است.
خبرگزاری ایرنا می گوید وزارت امور خارجه "نسبت به ادبیات مداخله جویانه اخیر آمریكا علیه ایران" و "به كارگیری لفظ مجعول برای نامیدن پهنه آبی خلیج فارس" در پیش نویس یکی از قطعنامه های کنگره آمریکا اعتراض کرده است.


در این یادداشت "دخالت ایالات متحده در امور امنیت منطقه خلیج فارس قویا مردود" و تاكید شده كه "ایران هر آنچه كه برای تامین امنیت و حفظ صلح و ثبات خلیج فارس مصلحت بداند عملی خواهد ساخت."
پیش نویس قطعنامه ای که مورد اعتراض وزارت امور خارجه ایران قرار گرفته، از سوی رندی فوربس نماینده جمهوری‌خواهان از ویرجینیا و رئیس کمیته فرعی قدرت دریایی و توانمندی های دفاعی کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان طراحی شده و در آن از کلمه "عربی" استفاده شده است.
آقای فوربس با تهیه پیش نویس این قطعنامه در کنگره خواهان برخورد دولت آمریکا با اقدامات ایران در آب‌های خلیج فارس شده و گفته ایران با انجام مانورهای نظامی در خلیج فارس امنیت این دریا را تضعیف کرده است.
حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه شب گذشته از ادامه مانورهای ایران در خلیج فارس خبر داد و گفت "برای آمریکایی‌ها اگر بخواهند تهدید باشند، بسیار خطرناک هستیم


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311