Tuesday 20 October 2020 / سه شنبه 29 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

raheleh rahemi pour

در پی انتشار اخباری مبنی بر دستگیری راحله راحمی‌پور، از شاکیان اعدام‌های دهه شصت که در پی کشف حقیقت درباره سرنوشت برادر و برادرزاده خود است، سازمان عفو بین‌الملل از مقام‌های ایران خواستار آزادی فوری او شد....

این سازمان مدافع حقوق بشر در گزارشی که روز دوشنبه ۲۰ شهریور در وبسایت خود منتشر کرد، آورده است که این فعال حقوق بشر، که پیشتر نیز از سوی دستگاه قضایی ایران احضار شده بود، باید بدون قید و شرط آزاد شود.

خام راحمی‌پور سالهاست که برای روشن شدن حقیقت درباره ناپدید شدن برادر و برادرزاده‌اش که در دهه شصت در زندان بوده‌اند، تلاش می‌کند.

برادرزاده او، گلرو که سال ۱۳۶۳ پس از بازداشت والدینش در زندان به دنیا آمد، در حالیکه ۱۵ روز بود، برای انجام مراقبت‌های پزشکی از مادرش جدا شد. مقامات بعدها گفتند که او درگذشته است اما گواهی فوت یا محل دفن او را نشان نداده‌اند. دستگاه قضایی ایران همچنین خبر از اعدام حسین، برادر خانم راحمی پور داد اما محل دفن او را نیز مشخص نکرد.

حسین راحمی پور سال ۶۲ به همراه همسر باردارش به اتهام عضویت در گروه‌های سیاسی بازداشت شد.

راحله راحمی‌پور، اوایل امسال به دلیل همین فعالیت‌های خود به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس محکوم شد و منتظر صدور حکم دادگاه تجدیدنظر بود.

«مگدلنا مغربی» معاون بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان عفو بین الملل گفت: «خانم راحمی‌پور درد و اندوه ناپدید شدن عزیزانش پس از زندانی شدن آنها، و یک حکم زندان ناعادلانه را تحمل می‌کند. بازداشت او گواه بیشتری است بر اراده حکومت برای مرعوب ساختن او و وادار کردنش به سکوت.»

او اضافه کرد: «مقامات ایران به جای آسیب بیشتر به کسانی که عزیزانشان را جستجو می‌کنند، باید به خواسته‌های آنان برای یافتن حقیقت توجه کنند.»

سه مامور امنیتی یکشنبه شب با حکم بازداشت از دادستانی اوین به منزل خانم راحمی پور رفتند.

ماموری که از وزارت اطلاعات در بازداشت خانم راحمی پور حضور داشت دلیل این بازداشت را توضیح نداد و تنها گفت که او باید برای بازجویی به همراه آنها برود.

خانم راحمی پور از آن زمان امکان تماس با وکیل خود را نداشته است.

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311