Thursday 22 October 2020 / پنجشنبه 1 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

nader ghazipour

اظهارات نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی، که در هفته اخیر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، موجی از اعتراض‌ها و واکنش‌ها را برانگیخته است.

نادر قاضی‌پور در سخنانش به زبان آذری اظهاراتی به زبان آورده است که حاوی «توهین‌هایی» به برخی از چهره‌های سیاسی از جمله قدرت‌الله علیخانی، نماینده سابق قزوین در مجلس، زنان و قومیت‌ها است. آقای قاضی‌پور در بخشی از سخنانش می‌گوید که «مجلس جای زنان نیست، جای مرد‌ان است. بفرستید‌ سرشان بلا بیاورند‌ تا آبرویتان برود‌؟»

به نظر می‌رسد که این تصاویر در جریان تبلیغات انتخاباتی آقای قاضی‌پور ضبط شده باشد.

گفته‌های این نماینده اصولگرا با انتقاد و اعتراض‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی روبرو شده و کاربران از نمایندگان مجلس خواسته‌اند تا به اعتبار نامه نادر قاضی‌پور رای منفی بدهند.

به نوشته روزنامه قانون، مهدی قریشی، امام جمعه ارومیه و جمعیت زنان ایران اسلامی نیز از نماینده ارومیه در مجلس نهم انتقاد کرده‌اند.

امام ‌جمعه‌ ارومیه د‌ر خطبه‌های نماز جمعه گفته است: «گلایه‌ای از طرف خود‌م و ملت د‌ارم از کسانی که خود‌ را کاند‌ید‌ا معرفی کرد‌ند‌ و بی‌اد‌بی و بی‌تربیتی را د‌ر سخنان‌شان نهاد‌ینه کرد‌ند‌. این جایگاه، جایگاه مقد‌سی است. این روش خد‌اپسند‌انه و صحیحی نیست. حتی بعضی از واقعیات هست ولی انسان نباید‌ به زبان آورد‌. توهین و بی‌تربیتی شایسته یک جامعه‌ اسلامی نیست».

شاخه ارومیه گروهی به نام «جمعیت زنان انقلاب اسلامی» هم در نامه‌ای به فرماندار ارومیه و شورای نگهبان خواستار آن شد تا به دلیل «هتک حرمت‌های آشکار و وقیحانه به جامعه زنان»، صلاحیت نادر قاضی‌پور باطل شود.

قدرت‌الله علیخانی، نماینده سابق قزوین در مجلس، نیز در واکنش به سخنان نماینده ارومیه به خبرگزاری ایسنا گفته است که از او به مراجع قضایی شکایت می‌کند.

آقای علیخانی با «کذب و سخیف» خواندن سخنان آقای قاضی‌پور از مراجع ذیصلاح خواسته است تا در این خصوص تصمیم‌گیری کنند.

با اینکه نادر قاضی‌پور روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، از قدرت‌الله علیخانی و اظهارات اخیرش درباره او عذرخواهی و ابراز تاسف کرده است، اما در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: «من بیدی نیستم که با این باد‌ها بلرزم».

نادر قاضی‌پور با عذرخواهی از زنان ارومیه، تاکید کرده که مواضعش را عوض نمی‌کند.

آقای قاضی‌پور مدعی شده که برخی از «مخالفان نظام» قصد تخریب او را داشته‌اند.

نادر قاضی‌پور که در مجلس نهم نماینده ارومیه است، در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی، با بیش از ۱۶۰ هزار رای، به عنوان منتخب اول مردم این شهر مجددا وارد مجلس شد.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311