Thursday 22 October 2020 / پنجشنبه 1 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

tehran bazar complain

دور جدید برخورد و جمع‌آوری دست‌فروشان پس از اعتصاب دو روزه بخشی از بازاریان تهران و بروز درگیری‌های میان تعدادی از آن‌ها با دست‌فروش‌ها از سوی شهرداری تهران آغاز شد.
این اعتصاب‌ها از روز یک‌شنبه ۱۶ اسفندماه در بازار پوشاک واقع در خیابان امیراکرم آغاز شد و تا عصر روز دوشنبه ۱۷ اسفند ادامه داشت که منجر به بروز برخی درگیری‌ها شد.
ایسنا گزارش کرده که مغازه‌داران ار روز یک‌شنبه کرکره‌های مغازه‌هایشان را پایین کشیده و با سر دادن شعارهایی، خواستار جمع‌آوری دست‌فروشان شده بودند.


سر در برخی مغازه‌ها نیز پلاکارد‌ها و پارچه‌هایی با جملات اعتراضی در مورد حضور دست‌فروشان نصب شده بود.
بر روی یکی از این پارچه‌ها عنوان شده بود که «به دلیل جمع آوری نکردن سد معبر و دستفروشان تا پایان ساعت کاری امروز و فردا (۱۷ اسفند) کسبه بازار میلاد قائم اعتصاب نموده و پاساژ تعطیل است.»
ایسنا همچنین از بروز برخی درگیری‌ها در دومین روز اعتصاب بازاریان خبر داده و نوشته تعدادی از کسبه بازار «میلاد قائم» برای جلوگیری از فعالیت دستفروشان به زور متوسل و با آن‌ها درگیر شدند.
در سال‌های اخیر همزمان با کاهش قدرت خرید مردم و افزایش رکود اقتصادی٬ دستفروشان به یکی از معضلات شهرداری و بازار تهران تبدیل شده‌اند و آن‌طور که اعلام شده تاکنون ۱۸ هزار دست‌فروش ساماندهی شده‌اند.
در هفته‌های اخیر گزارش‌های متعددی از درگیری ماموران شهرداری با دست‌فروشان در مناطق مختلف تهران گزارش شده که این افزایش درگیری‌ها به خاطر افزایش جنب و جوش بازار در روز‌های آخر سال است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311