Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

sunni prisoners executed in rajaee shahr jail

گزارشها از ایران حاکی است که صبح امروز ۱۲ مردادماه حداقل۱۰ زندانی سنی مذهب از جمله شهرام احمدی، در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.
محمود امیری مقدم، سخنگو سازمان حقوق بشر ایران با اعلام این خبر گفت: "امروز صبح وزارت اطلاعات در تماس با خانواده زندانیان اهل سنت اعلام کرد که برای دریافت جسد زندانیان به پزشک قانونی کهریزک مراجعه کنند."
آقای امیری مقدم، با اشاره به اتهامات این افراد گفت: "اتهام همه این افراد، محاربه به دلیل همکاری با گروههای سلفی بوده است. اما خیلی از این متهمان اتهاماتشان را رد می‌کنند."


محمود امیری مقدم سخنگوی این سازمان همچنین گفت: "اعدام این زندانیان که اغلب مورد دادرسی غیر عادلانه و اعتراف گیری زیر فشار قرار گرفته بودند یک جنایت محسوب می‌شود و رهبر جمهوری اسلامی علی خامنه‌ای و دیگر مسئولین نظام باید پاسخگوی این جنایت باشند."
به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، شاهدان عینی عنوان کردند که "اعدامها بیشتر از ۱۰ نفر بوده اما به دلیل اینکه اعدامیان هر کدام در قطعات مختلف دفن شده‌اند، نمی توان تخمین درستی از تعداد اعدامها داشت. "
براساس گزارش این نهاد حقوق بشری "نیروهای گارد سیاه‌پوش زندان رجایی شهر شب گذشته ۳۶ تن از زندانیان سنی مذهب محکوم‌ به اعدام ساکن در سالن ۱۰ این زندان را با دستبند، پابند و چشم‌بند با تدابیر شدید امنیتی به مکانی نامعلوم منتقل کرده بودند."


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311