Thursday 22 October 2020 / پنجشنبه 1 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

11 prisoners hanged in Iran

سحرگاه روز سه‌شنبه پنجم خرداد ۹۵، یازده زندانی محکوم به اعدام در زندان رجایی‌شهر به دار آویخته شدند.
افرادی که روز پنجم خرداد در زندان رجایی‌شهر اعدام شده‌اند، ۲۲ تا ۲۵ ساله بوده‌اند. این افراد در روزهای گذشته
برای به اجرا گذاشته شدن حکم‌شان به سلول‌های انفرادی منتقل شده بودند.


مجامع جهانی و نهادهای حقوق بشری مخالف اعدام سال‌هاست از ایران می‌خواهند به طور مشخص اعدام کسانی را که در کودکی مرتکب جرم می‌شوند، متوقف کند.
جمهوری اسلامی اما با این استدلال که برای اجرای حکم این افراد تا ۱۸ ساله شدن‌شان صبر می‌کند، افراد و نهاد‌های مخالف اعدام را به دشمنی با ایران و ضدیت با «حکم نورانی قصاص» متهم می‌کند: روزشمار مرگ و اعدام کودکان؛ وقتی قوه قضاییه کوتاه نمی‌آید
خبر دیگری هم در رابطه با اعدام از زندان رجایی‌شهر مخابره شده که بر اساس آن حکم اعدام هفت زندانی اهل سنت در زندان رجایی‌شهر، به آن‌ها ابلاغ شده است.
این احکام در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی محمد مقیسه صادر شده‌اند.
این هفت زندانی، داود عبداللهی، کامران شیخه، فرهاد سلیمی، انور خضری، خسرو بشارت، قاسم آبسته و ایوب کریمی هستند که از شانزدهم آذر سال ۸۸ در حبس به سر می‌برند و در طول هفت سال گذشته، در وضعیت بلاتکلیف در حبس به سر برده‌اند.
«اقدام علیه امنیت ملی»، «تبلیغ علیه نظام»، «عضویت در گروه‌های سلفی»، «افساد فی‌الارض» و «محاربه» از جمله اتهام‌های این زندانیان است، اما درباره جزییات فعالیت‌های آن‌ها اطلاعات روشن و شفافی ارائه نشده است.
دادگاه این افراد اسفند ماه سال برگزار شده بود، اما آن‌ها فرصت و شرایط دفاع از خود را پیدا نکردند و اجازه نداشتند وکیل منتخب خود را داشته باشند.
در همین زمینه: «۲۷ زندانی اهل سنت در خطر اعدام قرار دارند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311