Wednesday 28 October 2020 / چهارشنبه 7 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Mohammad Javad Atrchian

افزایش شدید و ناگهانی تعرفه عبور کامیون‌های ایرانی از ترکمنستان باعث ایجاد صف‌های طولانی کامیون‌ها در مرز این کشور و سردرگمی رانندگان شده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، تعرفه عبور کامیون‌ها از خاک ترکمنستان از ۵۰۰ دلار به ۱۸۰۰ دلار افزایش یافته و تعرفه‌های جدید فقط شامل خودروهای ایرانی می‌شود.
محمدجواد عطرچیان، مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری روز جمعه ۲۲ مرداد به تسنیم گفت: «ترکمنستان بدون اطلاع و هماهنگی با ایران تعرفه تردد کامیون‌های ایرانی را ۱۳۰۰ دلار افزایش داده است.»


عطرچیان می‌گوید ایران انتظار چنین اقدامی را نداشته و اکنون چاره‌ای جز این ندارد که به سرعت اقدام‌های متقابل را در دستور کار قرار دهد.
به گفته‌ی مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری با هماهنگی ارگان‌های مرتبط قرار شده از فردا ۲۳ مرداد جلوی عبور کامیون‌های ترکمنستان به سمت ترکیه گرفته شود و از میانه‌ی هفته آینده نیز تعرفه عبور این کامیون‌ها از جاده‌های ایران افزایش داده شود


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311