Tuesday 20 October 2020 / سه شنبه 29 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Iranian ship smuggling people and drugs

پلیس امارات متحده عربی روز سه‌شنبه اول آذر از توقیف یک کشتی ایرانی حامل مواد مخدر و دستگیری خدمه این کشتی در بندر خالد در امارت شارجه خبر داد.این گزارش با واکنش معاون فنی و بازرگانی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران روبرو شد که گفت هیچ یک از کشتی‌های متعلق به این کشتیرانی، در بنادر امارات توقیف نشده‌اند.
به گزارش خبرگزاری دولتی امارات (وام)، سرهنگ سعید السویدی مدیرکل مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور امارات گفت که یک تیم مشترک از اداره کل مبارزه با مواد مخدر و اداره مبارزه با مواد مخدر پلیس شارجه، موفق به توقیف یک کشتی ایرانی شدند که کاپیتان آن تلاش داشت مقادیر زیادی مواد مخدر را به امارات قاچاق کند.


السویدی افزود که در این عملیات، ۱۱ کیلو و نیم حشیش و ۱۴۲ هزار و ۷۲۵ قرص مخدر در یکی از مخازن سری کشتی کشف و ضبط شد.
او افزود: ۱۰ سرنشین این کشتی که دو تن در نتیجه کمبود اکسیژن در یکی از مخزن‌های کشتی پنهان شده و از هوش رفته بودند، دستگیر شده‌اند.
یک منبع امنیتی در پلیس شارجه به خبرگزاری دولتی امارات گفته که این عملیات سوم آبان گذشته و پس از مشکوک شدن نیروهای پلیس به کشتی و سرنشینان آن صورت گرفته است.
بنا بر این گزارش، کاپیتان کشتی در بازجویی اعتراف کرد که مواد مخدر را به درخواست یکی از قاچاقچیان ایرانی برای شماری از فروشندگان مواد مخدر با هدف فروش آن در امارات، همراه خود آورده است.
این گزارش می‌افزاید که ۱۶ متهم در این پرونده، در اختیار دادستانی قرار گرفته‌اند و کشتی برای انجام اقدام‌های قانونی، توقیف شده است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311