Tuesday 27 October 2020 / سه شنبه 6 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

english lenguage problem in iran

امامان دولتی نماز جمعه در شهرهای مختلف ایران روز ۱۷ اردیبهشت از ترویج زبان انگلیسی در کشور انتقاد کرده و به پیروی از رهبر جمهوری اسلامی، آن را مصداق نفوذ غرب در ایران دانستند.
در کرج، محمدمهدی حسینی همدانی، امام جمعه این شهر گفت که «استکبار از طریق فضای مجازی، اینترنت، ماهواره و ترویج زبان به دنبال تخریب فرهنگ ماست».
در قزوین و به گزارش خبرگزاری مهر، امام جمعه این شهر گفت که «تغییر خط و زبان از زمان شاه دنبال می‌شد» و افزود: «شاه می‌خواست هویت مردم را تغییر دهد اما مردم برایش حتی فاتحه نخواندند و امروز همان ایادی گذشته می‌خواهند با زبان انگلیسی راه نفوذ دشمن را باز کنند و این کار بسترسازی برای ورود دشمن است».


مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه هم گفت: «از ترویج فرهنگ غربی و غرب‌زدگی باید پرهیز کرد. همانگونه که در کشورهای غربی از ترویج فرهنگ فارسی و زبان فارسی جلوگیری می‌کنند. حال آن که در کشور ایران زبان انگلیسی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و متاسفانه این انگیزه بیش از حد به زبان و فرهنگ خارجی صدمات بزرگی را در پی دارد».
در همین حال، امام جمعه تهران کاظم صدیقی با اشاره به حکم اخیر دیوان عالی آمریکا برای توقیف دو میلیارد دلار از دارایی ایران گفته است که ایران «حقوق خود را از حلقوم آمریکا بیرون می‌کشد».
کاظم صدیقی روز جمعه با اشاره به آنچه «دست‌اندازی‌های آمریکای قلدر، غارتگر، بی‌ارزش و پلید به برجام و زیرپا گذاشتن روح برجام» توصیف کرد، گفت: «خدای متعال وعده داده است انقلاب ما پیروز خواهد شد و آمریکا و جریان استکباری روز به روز به اضمحلال خود نزدیک می‌شود و ما حقوق‌مان را از جهان
استکبار به خصوص از حلقوم آمریکا با اقتدار بیرون خواهیم کشید


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311