Wednesday 28 October 2020 / چهارشنبه 7 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Iran denies entry to u.s. congressmen

سه نماینده کنگره آمریکا از واکنش دفتر وزیر خارجه ایران به رد تقاضای خود برای دریافت ویزای سفر به این کشور به شدت انتقاد کرده و آن را دلیل اشتباه‌آمیز بودن سیاست دولت آمریکا در قبال جمهوری اسلامی دانسته‌اند.
روز گذشته، متن پاسخ وزارت امور خارجه ایران به نامه مشترک اعضای مجلس نمایندگان کنگره آمریکا انتشار یافت که در آن هدف اعلام شده آنان از سفر به ایران مداخله در امور داخلی این کشور توصیف و تقاضای این سه نماینده کنگره برای دریافت روادید رد شده بود.


آقای پمپئو، از حزب جمهوریخواه و عضو کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، در فیسبوک خود با اشاره به این نامه گفته است که "نامه بی معنی وزارت خارجه ایران امضا ندارد، با ماه‌ها تاخیر ارسال شده و درخواست ما برای سفر به ایران را 'شگرد تبلیغاتی' خوانده است." وی افزوده که محتوای نامه، پاسخ به درخواست دریافت ویزا نیست بلکه "تلاشی برای پنهان کردن بعضی از 'شگردهای تبلیغاتی' نمایشی‌تر آیت الله مثل نوشتن شعار اسرائیل باید محو شود بر موشک‌های بالستیک، طرح ریزی برای انفجار در واشنگتن و ربودن ملوانان آمریکایی در روز سخنرانی سالانه رئیس جمهوری است."
فرانک لوبی‌یندو، عضو کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، در توئیتر خود نوشته است که "تاسف آوراست، اما نه تعجب آور - که ایران در پاسخ به درخواست مشروع ما به اهانت و فرافکنی متوسل شده است و افزوده است که همانطور که پیش‌بینی می‌شد، با رد درخواست ما جهت صدور ویزای سفر به ایران، دولت ایران تایید می‌کند که سیاست 'عصر نوین گشایش و همکاری' که اوباما آن را به خورد مردم آمریکا داده، یک فکاهه بیش نیست.
لی زلدین، از حزب جمهوریخواه و عضو کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، هم با اشاره به نامه وزارت خارجه ایران، گفته است که "واکنش موجودیتی در سطح وزارت خارجه در داخل دولت ایران" غیرمنتظره نبوده است. وی افزوده که "مانند برجام، این سند بدون امضا هم به منزله انداختن آب دهان به صورت آزادی‌خواهان جهان است.
وی گفته است که ممکن است ایرانیان توانسته باشند اوباما و وزیر خارجه جان کری را روی انگشتشان برقصانند اما ژانویه سال ٢٠١٧ به زودی فرا می‌رسد." اشاره او به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ژانویه سال آینده میلادی است. این عضو مجلس نمایندگان آمریکا، جمهوری اسلامی را بزرگترین حامی تروریسم در جهان" خوانده و گفته است که نامه ارسالی از دفتر ظریف به وضوح یادآور آن است که باید با آنان تحت همین عنوان رفتار کرد


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311