Monday 26 October 2020 / دوشنبه 5 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

hassan kordmihan

برخى رسانه ها در ايران گزارش دادند که حسن کردمیهن، عامل حمله به سفارت پادشاهی سعودی در تهران آزاد شده است.
اين در حالى است كه على شمخانى دبیر شورای عالی امنیت ملی ايران ماه گذشته اعلام كرده بود كه عاملان حمله به سفارت شناسایی شده و پرونده آنها به قوه قضائیه ارائه شد و در شرف محاکمه هستند.
سايت "سحام نيوز"، با استناد به سایت "زیتون" به نقل از «منابع آگاه» در تهران نوشت كه خبر آزادی کردمیهن را تایید شده، اما تاکنون خبری از نحوه آزادی او و صدور قرار احتمالی منتشر نشده است.


خبر دستگیری کردمیهن به اتهام داشتن نقش کلیدی در حمله به سفارت سعودى، در حالی در رسانه‌های ایران منتشر شده بود که این روحانی، از سخنرانان بسیار بانفوذ هیات‌های بسیجی و مدیر چند مجموعه فرهنگی اصولگرا بوده است.
همزمان با ذکر نام او در رسانه‌ها، غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضایی ایران اعلام کرده که فرد بازداشت شده نه تنها «در این ماجرا دخیل بوده» بلکه «برخی دستورات را داده است.»
دولت ایران به اشکال مختلف تلاش مکرد از زیر بار مسئولیت حمله به سفارت پادشاهی سعودی در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد شانه خالی کرده آن را به عوامل خودسر منتسب کرد.
پس از موج گسترده واکنش‌های بین‌المللی در محکومیت حمله به سفارتخانه‌ها در ایران و همچنین قطع ارتباط کشورهای زیادی از جهان عرب با ایران، جمهوری اسلامی ایران طی مواضع رسمی خود تلاش می‌کند مسئولیت خود را در این ماجرا کتمان کند.
علاوه بر این بسیاری از کشورها به ایران اعتراض دارند که در امور داخلی کشورهای همسایه دخالت کرده ضمن حمایت از تروریسم در جهان عرب به رفتارهای خصمانه علیه پادشاهی سعودی ادامه می‌دهد.
از سوی دیگر، طرف سعودی اعلام کرده است تا زمانی که ایران مسئولیت‌ قانونی خود را نپذیرد و از رفتارهای مداخله‌جویانه خود دست برندارد، عادی‌سازی روابط ایران و جهان عرب در آینده نزدیک محتمل نخواهد بود


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311