Thursday 22 October 2020 / پنجشنبه 1 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

akbar hashemi jail

چهره های نزدیک به آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران حملات تازه‌ای را علیه اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت آغاز کرده‌اند. در یکی از تندترین واکنش‌ها مجتبی ذوالنور، مشاور نماینده رهبر ایران در سپاه، هاشمی را به زندانی‌شدن در کنار فرزندش تهدید کرد.یکی از تندترین حملات اخیر به هاشمی رفسنجانی از طرف محمدحسن نبوی، معاون تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه، صورت گرفته است.  حجت الاسلام نبوی، گفته است:
« آقای هاشمی حرفهایی زده، حرف های خیلی بدی زده است. به شورای نگهبان گفته که شما را چه کسی تایید کرده که شما می خواهید دیگران را تایید کنید. باید به ایشان گفت تو را کی تایید کرده است؟»


نبوی در این سخنرانی کاندیداتوری حسن خمینی برای محلس خبرگان را توطئه توصیف کرده و در این باره گفته است:
«من حس می کنم اینها خیلی توطئه چیده بودند برای بیت. شما جوانی را آورده اید، هیچ سابقه اجرایی جدی در کشور ندارد، می خواهید از آن یکدفعه در کشوری که اینهمه نیروهای توانمند هستند، به اسم امام ببرید بالا و بعد خودتان هرطور که دوست داشتید مدیریت اش کنید، ما که می دانیم چه تان است.»
 نبوی در ادامه به خانواده رفسنجانی پرداخته و خطاب به او گفته:
«خانم شما که الان اسنادش در صدا و سیما هست و دختر شما که مردم را تحریک می کردند و به دنبال براندازی بودند. این رفتار در مدرن ترین کشور دنیا حکمش اعدام است.»
او درپایان تهدید کرده که رفسنجانی ممکن است سرنوشتی شبیه منتظری و شریعتمداری و قطب‌زاده پیدا کند:
«امام چکار کرد با آقای منتظری و جرم منتظری نسبت به شما چقدر بود؟ ما می گوییم همان کار را راجع به شما بکنند.قطب زاده چکار کرد؟ شریعت مداری چکار کرد. امام با قطب زاده و شریعتمداری چکار کرد؟ آنها یک پنجاهم اینها تخلف نداشتند، زن هاشمی را در تلویزیون دیدید. گفت مردم در خیابان ها باشند تا به حقشان برسند. سخنرانی های دخترش فائزه هست. اینها در هرنظامی باشد حکمشان اعدام است. تازه طلبکار هستند از نظام.»
به گزارش منابع خبری ایران، مجتبی ذوالنور در واکنش به سخنان هاشمی رفسنجانی که به تندی شورای نگهبان را در ماجرای رد صلاحیت حسن خمینی مورد انتقاد قرار داده، بدون اشاره به نام هاشمی رفسنجانی گفت «اگر نظام اسلامی رأفت را کنار بگذارد باید این‌ها به کنار آقازادگانشان در اوین منتقل شوند.»
هاشمی رفسنجانی روز دوشنبه ۱۲ بهمن به رد صلاحیت حسن خمینی، کاندیدای مجلس خبرگان، از شورای نگهبان به‌شدت انتقاد کرد و گفت کسانی که او را ردصلاحیت کرده‌اند «هدیه‌ خوبی به بیت امام ندادند». او خواهان عذرخوانی شورای نگهبان شده بود.
محمدرضا تویسرکانی٬ مسئول نمایندگی رهبر ایران در سازمان بسیج نیز هشدار داد ممکن است‌‌ همان اتفاقی که برای حسین‌علی منتظری رخ داد برای هاشمی رفسنجانی و حسن خمینی نیز اتفاق بیفتد.
حسین‌علی منتظری، قائم مقام آیت‌الله خمینی، رهبر پیشین ایران بود که به دنبال انتقادات از حکومت از این سمت برکنار شد. او از سال ۱۳۷۶ و در پی یک سخنرانی که در آن به شدت از آیت‌الله خامنه‌ای انتقاد کرده بود، در حصر خانگی قرار گرفت و تا هنگام مرگ نیز در حصر باقی ماند. آیت‌الله منتظری آذر ۱۳۸۸ درگذشت.
پیش از این نیز حمید رسایی، یکی از نمایندگان عضو جبهه پایداری که صلاحیتش برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تأیید نشده، با استناد به سخنان روح‌الله خمینی، رهبر پیشین ایران که منتقدان شورای نگهبان را «مفسد و منحرف» خوانده، هاشمی را به «فساد و انحراف» متهم کرد.
خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه مانند فارس و راه دانا نیز با انتشار مطالب متعدد، سخنان هاشمی رفسنجانی در انتقاد از شورای نگهبان را مورد حمله قرار دادند و خواهان ردصلاحیت او شدند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311