Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

iran embassey in yemen

روز پنجشنبه، ۱۷ دی (۷ ژانویه)، حسین جابری‌انصاری، سخنگوی وزارت خارجه ایران، گفت که هواپیماهای نظامی عربستان سعودی به سوی ساختمان سفارتخانه ایران در صنعا، پایتخت یمن، موشک پرتاب کرده و باعث وارد شدن خسارت به این ساختمان و زخمی شدن شماری از نیروهای محافظ آن شده‌اند.وی این حمله را به شدت محکوم کرده است.


 جابری‌انصاری گفت: این اقدام آگاهانه و عامدانه دولت عربستان نقض همه کنوانسیون ها و قواعد حقوقی بین‌المللی در زمینه حفاظت از امنیت و مصونیت اماکن دیپلماتیک در همه وضعیت‌ها بوده و مسئولیت این اقدام و همچنین جبران خسارت های وارده به ساختمان و جراحات وارده به تعدادی از کارکنان سفارت برعهده دولت عربستان است."
پیشتر، برخی منابع غیررسمی از اصابت بمب یا ترکش بمب به این ساختمان خبر داده بودند اما این خبرها تایید نشده بود. گزارش‌های خبری حاکی از آن است که از بامداد روز پنجشنبه، بخش‌هایی از شهر صنعا شاهد حملات سنگین هوایی به مواضع حوثی‌های مخالف دولت یمن بوده است.
سخنگوی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان گفته است که درباره اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران تحقیق خواهد شد. در عین حال، خبرنگار آسوشیتدپرس در صنعا گفته است که اثری از حمله هوایی در نزدیکی سفارت ایران یا خسارت به ساختمان آن مشاهده نمی‌شود


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311