Tuesday 20 October 2020 / سه شنبه 29 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

55 people arrested in tehran

نزدیک به یک هفته پیش در تجمعاتی در مکان‌های مختلف تهران شش زن و حدود ۵۰ مرد بازداشت شدند. شش زن بازداشت‌شده پس از دو روز آزاد شدند....


به‌گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این بازداشت‌ها روز سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت رخ داد و شش زن بازداشت‌شده در بازداشتگاه وزرا مورد بازجویی قرار گرفتند.
این گزارش به‌نقل از شاهدان عینی نوشته است که حدود ۵۰ مرد نیز در میدان‌های تجریش و ونک تهران بازداشت شدند که از سرنوشت آن‌ها اطلاعی در دست نیست. دلایل بازداشت این افراد نیز مشخص نیست.
هرانا اسامی زنان بازداشت شده را چنین گزارش داده است: الهام نظری (۳۰ ساله)، سحر عبدالرضایی (۲۹ ساله)، سعیده عبدالرضایی (۲۸ ساله)، فاطمه (ماهرخ) مکرخوی (۴۹ ساله)، سولمار حسینی زاده (۳۵ ساله) و فاطمه (مهسا) باقری (۱۹ ساله).
این گزارش می‌افزاید زنان بازداشت شده در زمان دستگیری مورد ضرب و شتم قرار گرفتند به طوری که آثار کبودی پس از انتقال به بند زنان بر بدن آن‌ها مشهود بوده است. همچنین مأموران امنیتی هنگام بازداشت این افراد از گاز فلفل و گاز اشک‌آور استفاده کرده بودند.
زنان بازداشت‌شده روز پنج‌شنبه ۲۸ اردیبهشت و جمعه ظهر ۲۹ اردیبهشت به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند و به‌شکل جداگانه مورد بازجویی قرار گرفتند. آن‌ها شنبه شب ۳۰ اردیبهشت آزاد شدند.
در کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری در ایران به‌طور معمول شکل و حضور مردم در خیابان‌ها متفاوت است و مردم با محدودیت‌های کمتری روبه‌رو می‌شوند. آن‌ها در این مدت زمان محدود مطالبات خود را مطرح می‌کنند

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311