Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

2 caricaturist arrested in fars

دو مرد جوان به اتهام انتشار کاریکاتور‌های توهین‌آمیز علیه مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی بازداشت شده‌اند. گفته می‌شود که این کاریکاتورها در فضای مجازی منتشر شده‌اند.
سایت رکنا خبر داده که کارشناسان پلیس فتا با بررسی محتویات یکی از گروه‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی به این دو مرد ۳۰ و ۳۱ ساله رسیده و آن‌ها را بازداشت کرده‌اند.
اتهام این افراد این است که «با انتشار کاریکاتور و متن‌های توهین‌آمیز قصد تشویش اذهان عمومی و ایجاد اختلاف در ‌بین مردم را داشته‌اند.»


این دو نفر تحویل مراجع قضایی شده‌اند.
علی شیبانیان، فرمانده انتظامی شهرستان فسا در استان فارس گفته است که این دو جوان با مشاهده ادله پلیس فتا، به جرم خود اقرار و اظهار ندامت کرده‌اند.
بازداشت افراد به دلیل انتشار عکس و مطلب در شبکه‌های اجتماعی در ایران سابقه‌ دارد و در مواردی این افراد با مجازات‌های سنگین قضایی رو‌به‌رو شده‌اند.
راه‌اندازی پلیس فتا در نیروی انتظامی، فیلترینگ، سانسور و کنترل فضای مجازی با صرف هزینه‌های کلان و پایین آوردن سرعت اینترنت از دیگر برنامه‌های حاکمیت برای فشار بر کاربران اینترنت و شبکه‌های اجتماعی است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311