Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

6 spies arrested in tabriz

حکمت علی مظفری، رئیس کل دادگستری آذربایجان‌ شرقی، روز پنج‌شنبه، سوم تیرماه، از دستگیری شش نفر «از یک گروهک تجزیه‌طلب» به اتهام جاسوسی خبر داد.
به گزارش وب‌سایت «جوان آن‌لاین»، حکمت علی مظفری بازداشت‌شدگان را عضو یک «باند» توصیف کرد.
به گفته رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی، این شش نفر که عضو «گروهک تجزیه‌طلب گامو» بوده‌اند اسناد طبقه‌بندی شده نظامی و اقتصادی کشور را جمع‌آوری کرده و در اختیار «دشمنان نظام» قرار می‌دادند.


آقای مظفری درباره افراد بازداشت‌شده و فعالیت‌های این گروه توضیحات بیشتری ارایه نکرده است.
همچنین مشخص نیست که این افراد چه اطلاعاتی را در اختیار چه کسانی یا کدام کشور قرار می‌داده‌ و چه طور به اطلاعات نظامی کشور دسترسی پیدا کرده‌اند.
اگرچه در اخبار و گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های ایران بازداشت‌شدگان این «باند» جاسوسی عضو گروهی به نام «گامو» معرفی شده‌اند، به نظر می‌رسد مقصود گروه «گاموح» باشد که مخفف عبارت «جنبش بیداری ملی آذربایجان جنوبی» است و یک گروه سیاسی با گرایش‌های تجزیه‌طلبانه است.
با این حال نقی محمودی، وکیل سابق زندانیان سیاسی و مدنی سابق که هم اکنون در آلمان اقامت دارد، در گفت‌وگو با رادیو‌فردا می‌گوید که «گروه تازه‌تاسیس گامو هیچ ارتباطی با گاموح نداشته و مخفف ارتش ملی آذربایجان جنوبی است».
وی می‌گوید که رئیس دادگستری آذربایجان شرقی هیچ اشاره‌ای به نوع و کیفیت اطلاعات انتقال داده شده نکرده، بلکه فقط به ارائه اطلاعات به دشمنان نظام اشاره کرده است. «اما جرم جاسوسی زمانی محقق می‌شود که اطلاعات طبقه‌بندی‌شده، با شرایط خاصی به یک کشور خارجی تحویل داده شده باشد».
در دو سال گذشته به‌ویژه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی از دستگیری ده‌ها نفر به اتهام جاسوسی برای کشورهای بیگانه خبر داده است.
با این حال این اخبار و گزارش‌ها از بازداشت افراد به اتهام جاسوسی در اکثر موارد با گزارش‌های تکمیلی دنبال نمی‌شود و از سرنوشت این افراد و محاکمه یا عدم محاکمه آنها اطلاعاتی منتشر نشده است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311